GalaxyS6Active 750x300

Samsung Poseidon zaatakuje w czerwcu?

Poseidon, czyli nowy smartfon Samsunga, może pojawić się w sprzedaży już w lipcu tego roku. A przynajmniej dużo na to wskazuje.

GalaxyS6Active 750x300

Przez światowe media dopiero co przelały się recenzję Samsunga Galaxy S7 oraz S7 Edge. Zachwytom nie było końca i choć znalazły się także teksty, które niezbyt przeczytamy niezbyt pochlebne informacje o flagowcach producenta, przeważają te pozytywne. Koreańczycy wypuścili naprawdę dobry sprzęt i nie dziwne, że chcą go stale ulepszać. Tylko czy znajdą się na niego chętni?

Tradycja wypuszczania „mocniejszej”, a raczej bardzie odporniej wersji z serii S trwa od 2013 roku. Pierwszym modelem był rzecz jasna Galaxy S4, który w kwietniu przed trzema laty pojawił się w formie Active. Chodziło o to, by urządzenie dobrze radziło sobie w gorszych warunkach pogodowych przeżyło dłużej na jednym ładowaniu. Kolejne wersje debiutowały już trochę później, bo w czerwcu i dostawały wzmocnione obudowy, by smartfon mógł przeżyć upadek z dużej wysokości. I widać producent stwierdził, że w tym roku klienci także zasługują na model z tej serii.

evan 750x300

Można zapytać – po co? Samsung Galaxy S7 jest już przecież wodoodporny i teoretycznie z upadkami na dywan też powinien sobie poradzić. Nazwa Poseidon, którą po raz pierwszy wyjawił Evan Blass to prawdopodobnie nic innego jak właśnie S7 Active. Ponoć w AT&T trwają właśnie testy smartfona SM-G891A, a zeszłoroczna, mocniejsza wersja Galaxy S6 ukrywała się pod nazwą SM-G890A. Przez chwilę można było zobaczyć Galaxy S7 Active także na liście kompatybilnych urządzeń w aplikacji Samsung Level, ale jak można się domyślić, już go tam nie znajdziemy.

Smartfon, jeżeli faktycznie się pojawi, będzie dostępny na wyłączność właśnie w portfolio AT&T i to właśnie stanowi sens istnienia sprzętu. Wątpliwe jest to, by ktokolwiek zdecydował się na zakup Samsunga Poseidona tylko po to, by ten był bardziej wytrzymały. Nowa obudowa, a prawdopodobnie taka się pojawi, zabierze słuchawce cały urok. Wersje Active wyglądają dość… topornie. To smartfony do specjalnego użytkowania i o ile Samsung nie wprowadzi w tej wersji czegoś wyjątkowego, nie spodziewamy się szału. Wszak poczciwy S7 jest dostatecznie wytrzymały, by przetrwać w rękach statystycznego Kowalskiego.

Źródło: Twitter, VentureBeat
Fot: jw., Samsung

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...