You are here
Mi 9 Lite w Europie – co wiemy o nowym smartfonie Xiaomi? artykuły News 

Mi 9 Lite w Europie – co wiemy o nowym smartfonie Xiaomi?

Już w poniedziałek 16 września zadebiutuje Xiaomi Mi 9 Lite w Europie. Główna prezentacja sprzętu ma odbyć się w Hiszpanii, czyli dokładnie tak samo, jak w przypadku poprzednich modeli z serii flagowców. Czego możemy spodziewać się po nowym smartfonie i ile trzeba będzie za niego zapłacić na naszym rynku. Oto, co wiemy do tej pory.

Mi 9 Lite w Europie
Fot. Xiaomi

Seria Mi 9 od Xiaomi, zdążyła się już rozrosnąć do sporych rozmiarów. Mamy przecież głównego reprezentanta, czyli Xiaomi Mi 9, jest Xiaomi Mi 9T oraz Mi 9T Pro oraz Xiaomi Mi 9 SE. Do tego ma dojść jeszcze jeden model, czyli wersja „lżejsza”, choć ta w teorii była już zaprezentowana, bo pojawiła się pod nazwą Mi 9 SE. Tymczasem Xiaomi dalej kontynuuje swoją politykę zalewania rynku nowymi modelami, choć w tym przypadku nie będzie to tak do końca nowość.

Mi 9 Lite w Europie

Czym więc będzie nowe Xiaomi? Otóż model, który ma pojawić się pod nazwą Mi 9 Lite w Europie, to nic innego, jak smartfon, który firma zaprezentowała już jakiś czas temu na swoim macierzystym rynku. Mowa o serii Mi CC9, która wyjątkowo pasuje do tego, co Hiszpański oddział firmy ujawnił na swoich kanałach social media. Oczywiście w dniu premiery okaże się, czy faktycznie model Xiaomi Mi CC9 pojawi się jako Xiaomi Mi 9 Lite w Europie, czy może jednak firma zdecyduje się na wprowadzenie w nim jakichś większych zmian. Przypomnijmy, że model Redmi K20 funkcjonuje w Europie jako jedna z iteracji serii Mi 9 właśnie, więc nie liczylibyśmy na to, żeby tym razem coś się zmienił w tej kwestii.

Co więc wiemy na pewno o Xiaomi Mi 9 Lite? Z grafiki zamieszczonej przez hiszpański oddział Xiaomi wiadomo, że 16 września zostanie zaprezentowany smartfon, którego kamera do selfie oraz wideo rozmów będzie miała 32 Mpix, a główny zestaw obiektywów na pleckach będzie składał się z trzech aparatów, a najlepszy z nich będzie miał 48 Mpix. Właśnie te fragmenty specyfikacji naprowadzają nas na ślad, że będziemy mieli tutaj do czynienia z kolejną wersją smartfona, która zostanie wypuszczona na europejski rynek pod zmienioną nazwą. Z jednej strony to dobrze, że Xiaomi nie zapomina o zachodnich rynkach, ale z drugiej mogłoby utrzymać porządek w nazewnictwie swoich urządzeń.

Czym było Xiaomi Mi9 CC?

Jeżeli sprawdzą się nasze podejrzenia i Xiaomi Mi 9 Lite w Europie będzie po prostu modelem CC9. Co więc czeka w takiej sytuacji na klientów? Całkiem interesujący smartfon, bo wyposażony w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6.39 cala, który oferuje rozdzielczość Full HD+. Do tego należy dołożyć jeszcze całkiem interesujący procesor, bo model wyposażony jest w ośmiordzeniowego Qulacomma Snapdragona 710. Jeżeli chodzi o ilość pamięci RAM, to ta jest uzależniona od wersji, ale w najgorszym przypadku to i tak 4 GB. Na dane przeznaczono od 64 GB.

Warto także wspomnieć, że model wyposażony jest w czytnik linii papilarnych, który znajduje się pod powierzchnią wyświetlacza oraz co chyba ważniejsze, smartfon ma moduł NFC. Dzięki temu będzie można korzystać z płatności zbliżeniowych telefonem. Jego akumulator to także całkiem pokaźna „bestia”, bo ma pojemność 4030 mAh. Jeżeli chodzi o prawdopodobną cenę urządzenia w Europie, to będzie ona wynosiła oczywiście mniej, niż za model Xiaomi Mi 9T. W Polsce Xiaomi Mi 9 Lite może kosztować około 1300 złotych, ale na potwierdzenie przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. To może być całkiem interesujący smartfon dla tych, którzy szukają czegoś ze średniej półki cenowej. Więcej będziemy wiedzieli w poniedziałek.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Xiaomi / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment