You are here
Microsoft twierdzi, że Android jest najlepszym mobilnym systemem artykuły News 

Microsoft twierdzi, że Android jest najlepszym mobilnym systemem

Gigant z Redmond uważa, że Zielony Robot jest aktualnie najlepszą platformą systemową dla urządzeń mobilnych. Tak przynajmniej wynika ze słów Panosa Panay’a z Microsoftu, odpowiedzialnego za między innymi za markę Surface. Nie uważam oceny dyrektora za odzwierciedlającą stan faktyczny. Pozwólcie, że wyjaśnię.

Surface
fot. Microsoft

Ostatnia premiera urządzeń z serii Surface wzbudziła zauważalne zainteresowanie fanów nowych technologii. O ile komputery i tablety, swoją drogą — kapitalne, prezentowały dość zachowawcze formy, o tyle nowości w postaci Surface Neo oraz Surface Duo to solidna dawka innowacji. Neo to składany tablet z Windows 10 na pokładzie, o którym więcej przeczytacie TUTAJ. Z kolei Duo stanowi elektronikę, którą naprawdę ciężko przypisać do jednej kategorii urządzeń mobilnych. W mojej ocenie najbliżej mu do składanego smartfona. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, że sprzęt pracuje, a raczej będzie pracował pod kontrolą Androida…

Microsoft Surface Duo z Androidem? To jedyny słuszny wybór

Panos Panay z Microsoftu powiedział na evencie w Londynie, iż Android jest aktualnie najlepszym mobilnym systemem operacyjnym dla urządzeń mobilnych, w tym dla Surface Duo. Faktycznie, biorąc pod uwagę Duo, Android wydaje się wręcz idealnym wyjściem. Dlaczego? To proste, nie ma dla niego alternatywy, nie w tym przypadku. O iOS możemy zapomnieć, gdyż Apple nie udostępnia go dla urządzeń innych niż iPhone’y, zaś Windows jest zbyt rozbudowany na „składany smartfon”. Owszem, na rynku znajdziemy również inne systemu, jednak ich jakość i użyteczność, a przede wszystkim rozpoznawalność kuleją.

Czy Android jest więc najlepszym systemem mobilnym „w ogóle”? Odpowiedź brzmi — to zależy. Zielony Robot to kapitalna platforma, którą można dostosować niemal do każdego rodzaju urządzenia mobilnego. Otwartość, podatność na modyfikacje, a także mnogość możliwości integracji zewnętrznych usług stanowią o jego sile.

Sęk w tym, że owa otwartość potrafi płatać figle i skutkuje wieloma błędami i niedociągnięciami. To naturalne. Właśnie dlatego dla innych osób najlepszą platformą mobilną będzie iOS. Ten działa miodnie i błędy zdarzają się w nim rzadko. Ograniczenia dla wielu osób nie będą stanowić problemu.

Jak widać, nie da się jednocześnie określić, czym jest najlepsza platforma mobilna. Niemniej, dla Surface Duo faktycznie może być nią właśnie Android.

Źródło: TechRadar

Related posts

Leave a Comment