You are here
Microsoft prezentuje Surface Neo, Pro X, Pro 7 oraz 3 artykuły News 

Microsoft prezentuje Surface Neo, Pro X, Pro 7 oraz 3

Podczas wczorajszego eventu Microsoft zaprezentował wiele „dobroci”, wśród których znalazł się futurystyczny składany smartfon Surface Duo. Nie można jednak zapomnieć o komputerach oraz tabletach wchodzących w nowy line’up sprzętowy giganta z Redmond. Urządzenia te pokazują dobitnie, że firma ma na siebie plan.

Surface
fot. Microsoft

Linia Surface rozszerzyła się o łącznie sześć urządzeń, z czego każde stanowi samo dla siebie kategorię. To dobrze, koncern zdaje się trafiać w różne potrzeby i oczekiwania konsumentów. W odświeżonym portfolio nie zabrakło również innowacji, co pokazują sprzęty takie jak Duo czy Neo. Do rzeczy.

Microsoft Suface Neo

Na pierwszy ogień idzie Neo, czyli dość oryginalny tablet z dwoma ekranami, pracujący pod kontrolą niestosowanego wcześniej systemu Windows 10X. Do platformy wrócę w osobny wpisie. Skupmy się na samym urządzeniu. Otóż zaskakuje ono możliwością obracania konstrukcji o 360 stopni oraz obecnością dwóch 9-calowych ekranów. Po pełnym rozłożeniu otrzymujemy 13-calowy pełnoprawny ekran LCD, będący najcieńszym w swojej klasie elementem. Sprzęt trafi do sprzedaży pod koniec przyszłego roku.

https://www.youtube.com/watch?v=fssZICsV4Rg

Surface Pro X

Pro X to wszechstronna hybryda, swoiste 2 w 1. Urządzenie jest w zasadzie bardziej zaawansowaną wersją Surface’a 7 Pro. Komputer dla profesjonalistów, bo nim, jest w istocie Pro X, pracuje pod kontrolą układu ARM powstałego przy współpracy z firmą Qualcomm. 13-calowy ekran o rozdzielczości 2880 x 1920 pikseli i wąskimi ramkami idealnie komponuje się w zestawieniu ze smukłą obudową (7,3 mm). Urządzenie wspiera LTE, GPS oraz wymienne moduły SSD. Warto zakupić je wraz z klawiaturę Signature Keyboard, która podnosi możliwości sprzętu. Cena została ustalona na 999 dolarów.

https://www.youtube.com/watch?v=v5SFBpMiaiQ

Surface Pro 7

To następca wcześniejszego Suface’a Pro, czyli komputera 2:1, w którym od teraz znajdziemy złącze USB-C oraz procesory Intel Core 10. generacji. Potężne podzespoły do 16 GB LPDDR4x RAM oraz 1 TB SSD dopełnia akumulator pozwalający uzyskać wynik 10,5 godziny pracy na jednym ładowaniu. Nieźle, szczególnie, że rzeczony model będzie kosztować „jedynie” 794 dolarów.

https://www.youtube.com/watch?v=V4Hwi3o2X0E

Surface 3

Rzeczony sprzęt to przenośny komputer o nieco klasycznej formie. Urządzenie wystąpi w dwóch wersjach z ekranami o przekątnej 13,5- oraz 15-cali. Podobnie jak w wyżej opisanym urządzeniu znajdziemy tutaj procesory z rodziny Intel Core 10. generacji. Wbudowana bateria ma zapewnić pełny dzień pracy na jednym ładowaniu i jestem skłonny w to uwierzyć. Otoczona alcantarą konstrukcja prezentuje się dostojnie, ale nie jestem pewny, czy wydałbym na nią pieniądze, jakie życzy sobie za komputery Microsoft. Wersja z 13,5-calowym wyświetlaczem zaczyna się od 999 dolarów, model z 15-calowym ekranem startuje od 1199 zł.

Odświeżone portfolio komputerów Microsoftu wypełnia niemal każdy segment tegoż rynku. Firma działa więc na więcej niż jednym czy dwóch frontach i to może się jej najzwyczajniej opłacić. O ile jestem w pełni spokojny o kwestię laptopów, hybryd oraz tabletów, o tyle zastanawia mnie czy składany smartfon Suface Duo ma szansę osiągnąć sukces. Bartosz twierdzi, że tak.

Źródło: Microsoft

Related posts

Leave a Comment