Microsoft

Microsoft chce klawiatury z nowym klawiszem funkcyjnym „Office”

Gigant z Redmond rozważa wprowadzenie nowego przycisku w klawiaturach. Element miałby zostać dedykowany pakietowi biurowemu Microsoft Office. Jednak, aby projekt wszedł w fazę realizacji, potrzeba pozytywnej opinii użytkowników.

Microsoft
fot. WalkingCat

Dobrze, Microsoft nie potrzebuje zgody w pełnym tego słowa znaczeniu, ale i tak zdecydował się zapytać o zdanie użytkowników. Jak informuje WalkingCat z Twittera, firma wysłała do wybranej grupy użytkowników ankietę dotyczącą potencjalnego pojawienia się nowego przycisku Office na klawiaturach.

Microsoft pyta o przycisk Office na klawiaturze

Jak widać, pojawienie się tytułowego przycisku na nowych klawiaturach zgodnych z systemem Windows jest rzeczą niepewną. Niemniej, samo sondowanie użytkowników sugeruje, iż Microsoft myśli o sprawie wyjątkowo poważnie i jeśli nie pojawią się istotne przeszkody, a także negatywny feedback, niebawem zmieni się dotychczas stosowany rozkład klawiatury.

W rzeczonej ankiecie padło pytanie o potencjalne wprowadzenie nowego klawisza, o jego funkcje oraz o propozycje względem rozwiązania. To miłe, że firma chce znać opinię swoich użytkowników. Pozostaje jednak pytanie, na ile wyniki ankiety wpłyną na decyzję giganta z Redmond. Zakładając, że firma faktycznie zrealizuje swój plan, czego dokładnie możemy się spodziewać?

Przede wszystkim „Office Key” pozwoliłby na dodatkowe akcje wykonywane po naciśnięciu wspomnianego klawisza oraz dodatkowego przycisku (O, T, W, X, P, D, L i L). W grę wchodzi główne udostępnianie treści, ale finalne funkcje rozwiązania poznamy dopiero wtedy, kiedy Microsoft oficjalnie nam je zaprezentuje.

Klawiatury zgodne z systemami z rodziny Windows znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Jak myślicie, czy nowy przycisk w klawiaturach jest dobrym pomysłem?

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...