You are here
Microsoft Holo Lens – za miesiąc w Europie News 

Microsoft Holo Lens – za miesiąc w Europie

Hololens Microsoftu to chyba najmocniejszy „produkt” firm od lat. Co prawda jest on jeszcze w fazie testowej, jednak już teraz wzbudza pożądanie w oczach konsumentów. Dotychczas dostępny w USA, trafia teraz do Europy.

Hololens

Tak, europejscy entuzjaści, chcący przetestować możliwości technologii rozszerzonej rzeczywistości w wykonaniu Microsoftu mogą zacząć sprawdzać portfele. Choć HL nie należą do tanich, z pewnością pojawi się spora grupa osób zainteresowanych zakupem.

Jak mówiłem – będzie to tak zwany pakiet deweloperski, a nie jak niektórzy sądzą, finalny produkt. Co oznacza to dla klienta? Niewiele, lecz należy pamiętać, że w związku z „fazą” testową nie wszystko będzie działać tak, jak tego wymagamy.

Hololens – ceny USA vs. Europa

Podczas debiutu w Stanach Zjednoczonych za HL trzeba było zapłacić aż 3000 dolarów, co daje nam prawie 12 000 złotych. Sporo, dlatego nie pocieszy was to, że po wkroczeniu na Stary Kontynent urządzenie będzie jeszcze droższe.

http://www.youtube.com/watch?v=hON5qbDYI9k

Warto zaznaczyć, że sprzęt trafi jedynie na rynki niemiecki, irlandzki, francuski i brytyjski. Uśredniając, ceny będą około tysiąc złotych wyższe niż w USA. W Polsce zapewne kwota poszybowałaby jeszcze wyżej, sięgając przynajmniej 14 000 złotych. To czy HL warte są takich pieniędzy, każdy musi zdecydować sam. W mojej ocenie – warto poczekać.

Źródło: Microsoft Blog

 

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment