You are here
Microsoft na E3 2019 – czego możemy oczekiwać po ich konferencji? Gry konsole 

Microsoft na E3 2019 – czego możemy oczekiwać po ich konferencji?

Zapewne wszyscy pamiętają, jak wyglądała zeszłoroczna konferencja giganta na najważniejszych targach branży gier komputerowych. Gracze dostali obuchem w głowę, bo zaprezentowano wtedy całą masę nowości i zapowiedzi. Czy w tym roku możemy liczyć na podobne cuda? Czego możemy się spodziewać po Microsoft na E3 2019?

Microsoft na E3 2019

Największe targi i wielkie święto dla wszystkich fanów gier komputerowych i konsolowych, zacznie się już w pierwszej połowie czerwca. Za niespełna miesiąc będziemy oglądali konferencje największych przedstawicieli z branży i z wypiekami na twarzy śledzili kolejne zapowiedzi. Tegoroczna edycja E3 może być jednak inna, niż ta oglądana przez nas w zeszłym roku. Głównie dlatego, że nie zobaczymy na niej Sony, czyli głównego rywala Microsoft.

Microsoft na E3 2019

Sony tłumaczyło już swoją nieobecność na zbliżających się wielkimi krokami targach. Twierdzili, że nie mają obecnie nic nowego do pokazania i nie ma sensu rozbudzać w fanach platformy PlayStation 4 specjalnych nadziei. To dobry ruch z ich strony, a ostatnie doniesienia o współpracy Sony i Microsoft pokazują tylko, że za kulisami dzieje się znacznie więcej ciekawych rzeczy, niż moglibyśmy podejrzewać. Podobno pracownicy działu PlayStation o nawiązanej współpracy między firmami, dowiedzieli się dopiero z artykułów prasowych. Miejmy nadzieję, że o tym, co będzie się z tym wiązało, nie dowiedzą się z nich, a zostaną wprowadzeni w temat.

Tymczasem Microsoft na E3 2019 może być królem. Nieobecność Sony sprawi, że to na producencie będą skupione wszystkie oczy. Zresztą tak można było podejrzewać, bo zeszłoroczne wydarzenie było najszerzej komentowanym. To na nim w końcu zobaczyliśmy pełnoprawny zwiastun Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED czy usłyszeliśmy o Dying Light 2 od Techland. To oczywiście nie wszystko, co wtedy pokazano, ale Sony na „swoją obronę” miało gameplay The Last of Us 2, który wgniatał w fotel. Teraz Microsoft na E3 2019 będzie rządził niepodzielnie, bo i jego konferencja szykuje się na coś wyjątkowego. Czego możemy się spodziewać?

Nowa konsola od Microsoft

Pierwsze plotki o nowej generacji konsol powtarzane są już od dawna. Microsoft oraz Sony przyznały, że faktycznie nad urządzeniami pracują, więc istnieje duże prawdopodobieństwo pokazania jednej z nich właśnie na E3 2019. No dobrze, może nie pokazania, ale szerszej prezentacji, niż miało to miejsce w zeszłym roku, gdzie tylko wspomniano o tym, że sprzęt faktycznie powstaje. Czy faktycznie zobaczymy Xbox Anaconda? Na pewno byśmy tego chcieli, bo o samej konsoli mówi się już od dawna. Potwierdzone informacje byłby dobrym startem dla firmy, która nieustannie ściga się z Sony. Na E3 ma szansę więc ich wyprzedzić.

Gears of War 5

Spodziewamy się, że tym razem Microsoft na E3 2019 pokaże znacznie większy fragment Gears of War 5, które zapowiedział w zeszłym roku. Dalej nie poznaliśmy daty premiery gry i w końcu wypadałoby to zmienić. To przecież jedna z ważniejszych serii dostępna m.in. na platformę Xbox. Powinniśmy także zobaczyć to, jak ma wyglądać tryb sieciowy, choć to tylko domysły. Wszystko zależy od tego, jak zaawansowane są prace nad tytułem. Niemniej, na nowe „gears’y” czekamy z utęsknieniem.

Gears Tactics

Razem z „piątką”, na scenie powinno pojawić się także Gears Tactics, czyli strategiczna gra Turowa, dziejąca się w uniwersum produkcji. Dalej nie wiemy, kiedy ma nastąpić jej premiera, więc spodziewamy się przynajmniej krótkiej wzmianki na ten temat. No i miło byłoby zobaczyć nowy fragment rozgrywki.

Halo Infinite

Kolejny z wielkich tytułów, który niejako zdefiniował to, jak dziś widzimy konsole. Halo to już klasyka i informacja o kolejnej części rozgrzała graczy na całym świecie. Liczymy, że podczas tegorocznej konferencji Microsoft na E3 2019 zobaczymy w końcu rozszerzony gameplay i poznamy datę premiery. Spekuluje się, że ta ma nastąpić dopiero pod koniec 2020 roku, czyli prawdopodobnie wtedy, kiedy wejdą na rynek już nowe konsole.

Cyberpunk 2077

Tego tytułu nie może zabraknąć w tym roku. Prezentacja w 2018 była fenomenalna, choć wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze nawet rozrywki. Ta została udostępniona niedługo potem, ale wiele przez ten rok mogło się w grze zmienić. Czekamy na to, aż CD Projekt RED powie w końcu, kiedy produkcja znajdzie się na sklepowych półkach. Mamy nadzieję, że te informacje zostaną wyjawione na konferencji Microsoftu. Razem z nowym gamepaly’em.

Age of Empires IV

Jeden z najbardziej wyczekiwanych przez nas powrotów. To także jednak z najlepszych strategii czasu rzeczywistego, czyli gatunku będącego dziś praktycznie na wymarciu. Istnieje szansa, że nowe Age of Empires pozwoli przywrócić świetność temu rodzajowi gier. W końcu wielu fanów czekało na ten moment od… 2017 roku. Wtedy bowiem po raz pierwszy usłyszeliśmy o tym, że tytuł jest w produkcji. Wypadałoby w końcu zobaczyć fragment rozgrywki oraz poznać datę premiery. Prawdopodobnie będzie to 2020 rok. W teorii.

Co więcej zobaczymy?

Na pewno pojawi się dużo tytułów, które jeszcze są skrzętnie przez Microsoft ukrywane. Może nie będą to wielkie produkcje AAA, ale coś co z pewnością przypadnie do gustu wielu fanom elektronicznej rozgrywki. Istnieją także duże szanse na to, że dowiemy się więcej o nowej zawartości Sea of Thieves i w końcu poznamy datę premiery The Outer Worlds. Możemy się też szykować na coś zupełnie nowego od Ninja Theory o nazwie Bleeding Edge. Czekamy z niecierpliwością na tegoroczne targi E3. W końcu to nasze małe święto.

Gry, PC-ty oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adreshttps://vipelektrogadzet.pl.

Źródło: Microsoft / YouTube / Twitter / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment