Microsoft próbuje przejąć AMD?

Sieć powoli okrąża wiadomość, która nasz technologiczny światek może wywrócić do góry nogami – Microsoft prawdopodobnie już od kilku miesięcy rozmawia z AMD nad jego przejęciem!

Na razie to tylko niepotwierdzona plotka, która przypadkowo wypłynęła na wierzch (i są racje by przypuszczać, że nie był to tzw. „przeciek kontrolowany”, jakich się wiele wypuszcza dla podgrzania atmosfery wokół jakiejś sprawy czy firmy). AMD jest doskonale znane w sektorze technologicznym, jest niekwestionowaną potęgą, jeśli chodzi o produkcję chipów, wielu gigantów branży z nim współpracuje, przez co są zależni od jego podzespołów i mogłoby być dla nich katastrofą, gdyby z jakichkolwiek względów Advanced Micro Devices chciało ową współpracę przerwać czy też zakończyć. Żeby wymienić tylko najważniejszych i zobrazować wagę tego, co się dzieje, wspomnę tylko, że w oparciu o chipy AMD działa choćby Xbox One Microsoftu, PS4 Sony, Mac Pro i niektóre modele MacBooków Apple.

Jeśliby doszło do transakcji, ogromnie zwiększyłoby to pozycję korporacji Billa Gatesa, a wprowadziło w poważne kłopoty całą resztę, czyniąc ją pośrednio zależną od polityki, zagrań i zachcianek firmy z Redmond. Można się też spodziewać, że być może tylko sprzęt firmowany przez Microsoft otrzymywałby najlepsze i najnowsze chipy przed całą resztą. To, że wykupienie AMD przezeń jest możliwe, sugerują kapitały obydwu firm, szacuje się, że pierwsza z nich operuje funduszami w wysokości ok. 42 mld dolarów, druga natomiast posiada zasoby ponad dwa razy większe, wynoszące ok. 95 mld dolarów. Ze strony twórców Windowsa byłoby to oczywiście znakomite posunięcie, czy im się uda, pokażą najbliższe tygodnie i miesiące.

Źródło: eteknix.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...