Surface Studio

Surface Studio od Microsoftu pokazał iMac’owi, gdzie jego miejsce

Tytuł nie jest mylący – dzisiejsza konferencja Microsoftu pokazała, że firma może rywalizować na polu sprzętowym z Apple i co istotne, walka ta będzie bardzo wyrównana. Wszystko za sprawą komputera All-in-One – Surface Studio.

Surface Studio

Tablety oraz hybrydy z serii Surface sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Koncern ma powody do zadowolenia, ale nie zamierza hamować działań i zamierza kuć żelazo, póki gorące. Efektem prac jest model Studio, komputer AiO, który wprowadzi na rynek powiew świeżości.

Surface Studio – komputer wszechstronny

Microsoft stawia na kreatywność, co pokazał przy okazji zapowiedzi aktualizacji Windows 10 Creators Update. Tytułowy sprzęt jest poniekąd tego potwierdzeniem. Dotykowy 28-calowy wyświetlacz w formacie 3:2 aż prosi się o wykorzystanie go w pracy twórczej, choć przyda się nie tylko tam. Ekran pokaże 13,5 mln pikseli (192 ppi), dodatkowo zapewniając pełne pokrycie palety barw sRGB. Istotną informacją jest to, że element został skalibrowany, zanim trafił na półki sklepowe.

http://www.youtube.com/watch?v=BzMLA8YIgG0

Microsoft chwali się tym, że Studio został wyposażony w najcieńszy ekran LCD. Cóż patrząc na dane (1,3 mm grubości), nie sposób nie zgodzi się z przedstawicielami firmy.

Surface Studio

Sprzęt jest potężny. Wydajność zapewnia tutaj procesor Intel Core i7, 32 GB RAM, oraz układ graficzny Nvidia 950M. Niestety, potężna jest także cena, która w USA wynosi aż 2999 dolarów.

Co potrafi Studio?

Wszystko, a tak na poważnie – bardzo dużo. Precyzyjny, odchylany do pozycji prawie poziomej ekran sprzyja pracy twórczej. Aplikacje możemy obsługiwać za pomocą tradycyjnych kontrolerów, dotyku palca oraz specjalnego rysika Surface Pen. Nowością jest Dial, czyli pokrętło pozwalające na dodatkowe „nastawy”. Jego przydatność jest w mojej ocenie mocno dyskusyjna, choć film promocyjny pokazuje coś innego.

Surface Studio

Jakby nie patrzeć – mimo wysokiej ceny Microsoft Surface Studio to sprzęt innowacyjny, potężny i atrakcyjny dla profesjonalistów. Apple wraz ze swoim komputerem iMac zostały zmiecione, dosłownie. Walka jednak trwa – o czym przekonamy się już jutro przy okazji eventu sadowników.

Źródło: Microsoft

 

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

One Comment

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...