Creators Update

Windows 10 Creators Update – Microsoft uderza w 3D

Dzisiejszy event Microsoftu możemy podzielić na dwie części – software’ową oraz sprzętową. W tym wpisie zajmiemy się pierwszą z nich, a mówiąc ściślej, podsumujemy zmiany, jakie czekają użytkowników w nadchodzącej aktualizacji Windows 10 – Creators Update.

Creators Update 750x300

Wspomniane uaktualnienie trafi do systemu giganta już pod koniec marca 2017 roku. W założeniu ma skupić się na wspieraniu kreatywności w pełnym tego słowa znaczeniu. Co ciekawe, sposób w jaki zamierza tego dokonać, jest naprawdę przyjazny człowiekowi. Zaawansowane możliwości dostępne w formie zrozumiałej dla dziecka – to może się udać.

http://www.youtube.com/watch?v=zdJBurRbT4o

Idziemy w 3D (oraz 2D)

Chylę czoła przed sprytem Microsoftu. Zaangażowanie się w 3D zdaje się strzałem w dziesiątkę. Drukarki „trójwymiarowe” zyskują coraz większa popularność, lecz przez skomplikowany proces tworzenia modeli, nie mogą przebić się do typowo konsumenckiego rynku. To przykre, gdyż podstawowe konstrukcja są dostępne w naprawdę atrakcyjnych cenach. Gigant z Redmon to wie i postanowił działać…

Creators Update 1

Windows 10 Creators Update zostanie wyposażony w narzędzia do banalnie prostego tworzenia grafiki 3D. Co ciekawe – interesujące nas obiekty, będziemy mogli zeskanować za pomocą telefonu komórkowego i jak mniemam, warunkiem nie będzie tutaj platforma MS. Pomocne we wspomnianych procesach okaże się nowy Paint 3D, będący częścią składową aktualizacji.

Wspomnę tylko, że trójwymiar zagości także w innych aplikacjach Microsoftu, np. w PowerPoint’cie.

Idziemy w VR

Świat z zapartym tchem czeka na kolejne nowości dotyczące Holo Lens. Nic dziwnego, rynek rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej rozwija się w zastraszającym tempie. Lekceważenie segmentu nie wyszłoby firmie na dobre i po raz kolejny ta doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Właśnie ze względu na powyższe, Microsoft podsyca ekscytacje tematem. Dziś pokazał kolejne sposoby wykorzystania VR i powiem wam, że powodują one opad szczęki. Codzienne czynności czy to służbowe, czy prywatne – mogą sprawiać nam jeszcze większą frajdę.

Creators Update 2

Idziemy w Gry

Kolejne nowości w Creatos Update dotkną graczy, szczególnie tych uwielbiających uczestniczyć w streamingach wydarzeń e-sportowych. Pierwszą z nich są gameplay’e, czyli stream z możliwości wpływu na rozgrywkę, a co za tym idzie – całość prezentuje się znacznie atrakcyjniej niż Twitch.

To nie wszystko, w Xbox Live pojawi się funkcja Arena, pozwalająca na uczestnictwo w turniejach. Brzmi banalnie, ale fakt pojawienia się wspomnianego ficzera cieszy.

Źródło: Microsoft

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...