out 750x300 1

Microsoft zabija czaty Google’a i Facebooka

Macie konto na Outlook.com? No to możecie zapomnieć o używaniu czatu – zarówno tego od Google, jak i Facebooka.
 

out 750x300 1
 
Microsoft rozesłał do swoich użytkowników wiadomość, w której opisuje dlaczego podjęto decyzję o anulowaniu integracji z zewnętrznymi czatami. Cóż, wygląda na to, że nie ma to nic wspólnego z promowanym coraz intensywniej Skypem, który jak wiadomo jest własnością Microsoftu. Rozeszło się o coś innego. Podobno.
Chcąc niejako zmusić użytkowników do używania Google Hangouts, Gtalk przestało być wspierane w takiej formie jak za czasów świetności. Zmieniono otwarty protokół XMPP. Co za tym idzie, platformy, które wspierały do tej pory Gtalk mogą mieć problem, a zważywszy na to, że Google Hangouts działa w innym standardzie, może to generować problemy. Do takiego wniosku doszli pracownicy Microsoftu.
W przesłanej do użytkowników Outlook.com wiadomości można przeczytać, że decyzja o wycofaniu się ze wspierania Gtalk leży bezpośrednio po stronie Google. Oni zmienili protokół, a Microsoft nie może w takim wypadku zapewniać dalej usługi. Padają słowa o tym, że jest im przykro, ale na szczęście, poddano alternatywne rozwiązanie dla tych, którzy chcą cały czas utrzymywać kontakt np. z rodziną czy przyjaciółmi. Rozwiązaniem oczywiście jest Skype.
Co ciekawe, nie podano żadnego powodu, dla którego wycofano się z Facebookowego czatu. Jedno krótkie zdanie na temat portalu Zuckerberga i tyle. Usługi mają zniknąć w ciągu kilku tygodni, ale konkretnej daty nie podano. Za to dołączono do maila instrukcję, jak poprawnie skonfigurować Skype’a. Microsoft propaguje więc swój produkt i trudno mu się dziwić. W rozwój komunikatora wpakowano gigantyczne pieniądze, które muszą się w końcu zwrócić.
Ważne jest też to, że mimo usunięcia integracji z czatami, cała reszta pozostaje bez zmian. Połączenia z kontami Facebook oraz Google mają nie ulec zmianie. Pytanie tylko, czy to sytuacja na stałe?
Źródło: theverge.com

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...