You are here
[Windows Phone] 8 października Cortana przemówi po polsku News 

[Windows Phone] 8 października Cortana przemówi po polsku

Wraz z premierą nadchodzącej aktualizacji WP8.1 – update GDR2 (PFD), polscy użytkownicy otrzymają możliwości korzystania z pełnej funkcjonalności asystenta głosowego Microsoftu. Sprawdźmy, kiedy Cortana pojawi się w Polsce i kto jako pierwszy będzie mógł się nią cieszyć…

Screenshot 2014-09-14-22-00-54

Sylwester Sałka – osoba blisko związana z Microsoftem za pośrednictwem swojego twitter’owego profilu poinformował o tym, że Cortana pojawi się w Polsce już 8 października (Preview for developers). To jednak nie wszystko, gdyż jeszcze w tym roku gigant z Redmond zamierza dodać obsługę kolejnych języków.

Dotychczas możliwościami Cortany mogli cieszyć się jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Zważając na to, że asystent korzysta z danych Bing’a, nie jest to zaskoczeniem. W USA główny konkurent wyszukiwarki Google radzi sobie nad wyraz dobrze.

Nie oznacza to jednak, że inne regiony świata zostaną pominięte. Przeciwnie – Cortana zaczyna pojawiać się w Wielkiej Brytanii (beta), Kanadzie, Australii oraz Indiach (alfa). Nie dziwi więc fakt, że usługa może zagościć w Polsce już w przyszłym miesiącu.

Wiadomość z pewnością ucieszy fanów mobilnych kafelków, zwłaszcza że według poprzednich doniesień obsługa naszego języka, miała pojawi się dopiero w 2015 roku.

Źródło

Related posts

Leave a Comment