Minecraft slide 1

Minecraft: Story Mode trafia na półki sklepowe

Pod koniec zeszłego tygodnia debiut rynkowy zaliczył najnowszy produkt spod marki „Minecraft”. Czy „Story Mode” osiągnie popularność na podobnym poziomie co oryginał?

Minecraft slide 1

„Minecraft” to produkcja niezależna, za którą odpowiedzialny jest Markus Persson. Tytuł zdobył ogromną popularność, co przełożyło się na znakomite wyniki finansowe. Sukces, który odniosła gra, pozwolił autorowi otworzyć własną firmę „Mojang AB”. Od 1 grudnia 2011 roku stanowisko głównego projektanta piastuje Jens Bergensten.

Po ciepłym przyjęciu przez środowisko graczy pecetowych, przyszła pora na podbijanie innych rynków, takich jak konsole czy urządzenia mobilne. Na rosnącą popularność produkcji nie pozostał obojętny „Microsoft” i w konsekwencji za niebagatelną kwotę 2,5 mld dolarów wykupił „Mojanga AB”. Gigant z Redmond poważnie myśli nad rozwijaniem „Minecrafta”, co mogliśmy zauważyć na prezentacji koncernu, podczas tegorocznej edycji targów „E3”.

Najnowszy produkt z serii, czyli „Minecraft: Story Mode”, to epizodyczna gra przygodowa stworzona, przez studio „Telltale Games” (seria „The Walking Dead,”, „The Wolf Among Us”) przy współpracy z „Mojang AB”. Zadaniem gracza jest odszukanie legendarnego bractwa, znanego jako „Zakon Kamienia” („Order of the Stone”) i uratowanie świata przed zagładą.

W tytule, podobnie jak miało to miejsce w przypadku oryginału, do dyspozycji otrzymamy możliwość wybrania płci, fryzury, karnacji naszego protagonisty, czy chociażby jego ubioru. Powróci, także crafting oparty na systemie rzemiosła, nieliniowej fabule. Na wspomnianym elemencie skupię się trochę bardziej. Nasze wybory i działania zmieniają historię – to co powiesz i sposób w jaki to zrobisz oraz decyzje podejmowane pod presja czasu w pełnych akcji momentach ukształtują indywidualną przygodę.

http://www.youtube.com/watch?v=fRQxvnEhgas

Za wydanie „Minecraft: Story Mode” na rodzimym rynku odpowiada „Techland”, a produkcja dostępna będzie na następujących platformach sprzętowych: PC (99.90 zł), „PlayStation 4” i „Xbox One”, „PlayStation 3” i „Xbox 360” (139,90 zł). Za tę kwotę otrzymamy pudełko, w którym znajdzie się pierwszy epizod „Minecraft: Story Mode” oraz klucz na płycie, przy pomocy którego użytkownik będzie mógł pobrać pozostałe 4 odcinki w momencie ich debiutu rynkowego.

Źródło: Techland, Mojang

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...