You are here
Ekstra karta eSIM Orange działa w zegarku artykuły News 

Ekstra karta eSIM Orange działa w zegarku

Orange poinformowało o nowej usłudze Ekstra karta eSIM, dzięki której inteligentne zegarki otrzymają ten sam numer telefonu co smartfon. To rozwiązanie idealne dla osób aktywnych.

eSIM
fot. Orange

eSIM to świetne rozwiazanie, które w założeniu ma zastąpić kiedyś tradycyjne plastikowe karty SIM. Miniaturyzacja postępuje również w tym względzie, więc nie powinno to nikogo za specjalnie dziwić. W przypadku Orange usługa była dostępna jedynie dla najnowszych smartfonów Apple, czyli iPhone’ów XS, XR oraz XS Max. Teraz do wspomnianych dochodzi również smartwatch Galaxy Watch LTE.

eSIM na Galaxy Watch LTE — jeden numer na dwóch urządzeniach

Docelowo lista zgodnych zegarków poszerzy się o większą liczbę modeli. Obecnie dostępność usługi Ekstra karta eSIM ogranicza się do Galaxy Watch LTE. Jeśli zastanawiacie się, czym jest usługa i czy warto z niej skorzystać, odpowiadamy.

Zasada działania jest prosta, ale wygląda na szalenie przydatną. Decydując się na korzystanie z oferty, otrzymujemy możliwość podpięcia do smartwatcha numeru w formacie eSIM. Najciekawsze jest jednak to, że numer może być współdzielony z kilkoma smartfonami. Każde z urządzeń będzie działać niezależnie, ale informacje o połączeniach oraz SMS-ach będą synchronizowane pomiędzy konkretnymi sprzętami.

Oznacza to, że kiedy pójdziemy biegać z inteligentnym zegarkiem na ręce, chcąc korzystać z możliwości smartfona, nie musimy go ze sobą zabierać. Zegarek pozwoli nam odebrać połączenia przychodzące, odczytać i wysłać SMS-y, a także słuchać muzyki po sieci LTE. Genialne, przynajmniej dla osób regularnie korzystających ze smartwatchy.

– Smartwatch wyposażony w wirtualną kartę SIM może w wielu sytuacjach w pełni zastąpić telefon. To rozwiązanie docenią w szczególności te osoby, które chcą pozostać w kontakcie, ale nie zawsze chcą lub mogą mieć przy sobie smartfon, np. podczas uprawiania sportu. Ważna jest też synchronizacja – mimo że urządzenie łączy się z siecią niezależnie, korzysta z tego samego numeru co telefon, co zdecydowanie ułatwia komunikację. Cieszę się, że z tych możliwości eSIM jako pierwsi będą mogli skorzystać właśnie klienci Orange Polska – mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska

Ile to kosztuje?

Aktywacja w okresie promocyjnym jest oczywiście bezpłatna. Po trzech pierwszych, również bezpłatnych miesiącach, klient poniesie koszt 5 złotych miesięcznie.

Jak widać, Ekstra karta eSIM w Orange nie jest usługą kosztowną. Za 60 złotych rocznie otrzymujemy całkiem przydatny ficzer, który uwolni nas od konieczności ciągłego trzymania przy sobie smartfona.

Źródło: Orange

Related posts

Leave a Comment