You are here
Modern Warfare na szczycie – zaskakujące wyniki sprzedaży gier w UK Gry konsole 

Modern Warfare na szczycie – zaskakujące wyniki sprzedaży gier w UK

O ile obecność Modern Warfare na szczycie listy sprzedażowej nikogo nie powinno dziwić, to już cała reszta tytułów jest mocno… zaskakująca. Doszło do solidnego przetasowania w tym, co znalazło się na TOP 10 w Wielkiej Brytanii i wygląda na to, że niekiedy złe recenzje, nie przekładają się na zainteresowanie konkretnym produktem. Tak jest też w tym przypadku.

Modern Warfare na szczycie
Fot. Activison

Ostatni tydzień przyniósł kilka interesujących premier, choć niezaprzeczalnie największą z nich była nowa odsłona Call of Duty. Zresztą, jak praktycznie co roku, gracze otrzymali możliwość wcielenia się w żołnierza i spróbowania swoich sił w walce. Tym razem postawiono na sprawdzoną rozgrywkę, bo na konsole oraz komputery wylądowało uwielbiane przez graczy Modern Warfare. Co jeszcze się dobrze sprzedawało, a co zupełnie przepadło w notowaniu najlepiej sprzedających się gier?

Modern Warfare na szczycie

Nie mogło być inaczej. Call of Duty: Moder Warfare na szycie listy sprzedażowej wylądowało od razu po swojej premierze i duża w tym zasługa samej marki. Gracze przyzwyczajeni są do tego, że mniej więcej o tej samej porze roku, co roku, biegną do sklepu po nową odsłonę strzelanki. Nie inaczej było i tym razem, choć wynik nie jest może tak satysfakcjonujący, jak można było podejrzewać. Wprawdzie tytuł poradził sobie o aż 39 procent lepiej, niż w przypadku Call of Duty: Black Ops 4, to już gorzej, niż kiedy swój debiut zaliczyło Call of Duty: WWII. Samo Modern Warfare częściej kupowano na PlayStation 4, niż na inne platformy, a może być to spowodowane tym, że na platformie udostępniono ekskluzywne dodatki.

Modern Warfare na szczycie listy sprzedażowej prawdopodobnie zagości na dłużej, choć dalej zaskakujące jest to, jak dobrze radzi sobie produkcja, która wylądowała teraz na drugiej pozycji. Mowa o FIFA 20, które konsekwentnie nie daje o sobie zapomnieć. Może nie ma w tym nic dziwnego, ale to już kolejny tydzień, gdzie produkcja od EA Sport jest tak wysoko, choć mówimy tutaj o kolejnej, corocznej kontynuacji. Jednak pozycja numer trzy, to już zupełne zaskoczenie, bo zajmuje ją WWE 2K20, czyli gra sportowa, która zebrała wyjątkowo złe recenzje – zarówno od profesjonalistów, jak i od samych graczy. Tytułowi zarzuca się wręcz kosmiczną ilość błędów i glitchy, które nieraz zupełnie zabijają przyjemność z grania. Doszło nawet do sytuacji, że dystrybutor zwracał pieniądze niezadowolonym użytkownikom, co świadczy o tym, że błędów musiało być wyjątkowo dużo.

Najlepiej sprzedające się gry w UK

Złe recenzje nie przeszkodziły także innemu tytułowi w tym, żeby dalej był na liście najlepiej sprzedających się gier. Chodzi oczywiście o Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint, które tym razem wylądowało na pozycji ósmej, co zważywszy na nieprzychylny odbiór, powinno być traktowane jako niemały sukces. Szkoda, że Wiedźmin 3: Dziki Gon, po bardzo dobrym starcie ostatnio, nie załapał się tym razem na listę. Tytuł na Nintendo Switch wylądował bowiem aż na 30 pozycji i zaliczył tym samym spadek o 68 procent względem zeszłego tygodnia. Za to debiuty, oprócz Modern Warfare, przejęły większość miejsc na Top 10.

Czwarta pozycja należy do The Outer Worlds, a tuż za nią uplasowało się MediEvil, czyli kolejny przykład na to, że gracze uwielbiają remastery. Jednak sam tytuł ekskluzywny na PlayStation 4, nie poradził sobie tak dobrze, jak wcześniejsze tego typu produkcje, czyli Spyro oraz Crash Bandicoot. Widać szkieletor nie jest jednak tak popularny, jak Sony mogło podejrzewać. Listę najlepiej sprzedających się tytułów z zeszłego tygodnia w UK, znajdziecie poniżej.

  1. Call of Duty: Modern Warfare
  2. FIFA 20
  3. WWE 2K20
  4. The Outer Worlds
  5. MediEvil
  6. Mario Kart 8: Deluxe
  7. Ring Fit Adventure
  8. Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint
  9. Plants vs Zombies: Battle for Neighborville
  10. Minecraft (Switch Edition)

Nowe PC-ty oraz konsole, na których odpalicie każdą grę, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GamesIndustry / Activision / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment