You are here
Modularny smartwatch od Blocks oraz Qualcomma mobile 

Modularny smartwatch od Blocks oraz Qualcomma

Na rynku urządzeń ubierlanych, (zwłaszcza inteligentnych zegarków) robi się coraz tłoczniej. Nie ma tygodnia, żebyśmy nie byli świadkami podbojów segmentu smartwatchy, przez kolejne koncerny.

Podczas konferencji na targach „Computex 2015” ogłoszono nawiązanie współpracy między „Blocks Wearables” oraz producentem układów scalonych do urządzeń mobilnych znanym szerszemu gronu użytkowników z tworzenia mikroprocesorów z serii „Snapdragon”. Jak widać szaleństwo na ubieralne gadżety jeszcze nie minęła i zapewne długo tak pozostanie.

Firma „Blocks Wearables” w swoim pomyśle posunęła się dalej i postawiła na modularny smartwatch. Sama koncepcja do najnowszych nie należy. Na rynku już od dłuższego czasu znaleźć można modularne komputery, „Google” na zakończonej niedawno konferencji „I/O 2015” zaprezentowało owoce pracy, przy „Project Ara”, a modularne tablety już wkrótce trafią do sprzedaży. Spore zainteresowanie smartfonem giganta z Mountain View może przenieść się na modularne smartwatche.

O pracach nad projektem zespołu z „Blocks” dowiedzieliśmy się w marcu 2014 roku. W styczniu tego roku na targach „CES” w Las Vegas firma zaprezentowała już prototypy zegarka. Przyszła pora na wypuszczenie urządzenia w ręce konsumentów. Na biznesowego partnera wybrano koncern „Qualcomm”. Wszystkim osobom, choć odrobinę interesującym się rynkiem mobilnym nie potrzeba przedstawiać powyższej marki. Kooperacja obu firm zaowocuje tym, iż w zegarku najprawdopodobniej znajdzie się „Snapdragon 400” z rdzeniami „Cortex 7”.

Co jednak określamy mianem modularnego smartwatcha? Otóż konceptBlocks Wearables” zakłada, że jednostka bazowa posiadać będzie moduły odpowiedzialne za łączność Wi-Fi, Bluetooth, mikrofon oraz czujnik ruchu. Dodatkowo także wyświetlacz i zaopatrującą wszystkie podzespoły w energię baterię. Wokół tej bazy dołączać będziemy dodatkowe elementy przypominające pasek. Opcje, które w ten sposób uzyskamy, to między innymi: płatności dotykowe, czy łączność telefoniczna. Jeśli zamarzy nam się skaner odcisków palców, monitor pracy serca, kamera, odtwarzacz muzyki, czy dodanie postu na „Twitterze” nic nie stoi na przeszkodzie, aby „klocek” z interesującą nas funkcją dołączyć do swojego modelu. Oczywiście obudowę każdego modułu będzie można przystosować do własnych upodobań.

Według informacji uzyskanych przez zespół redakcyjny „Android Headlines” podzespoły „Qualcomma” nie będą jedynymi, w które wyposażony zostanie inteligentny zegarek. Możemy zatem spodziewać się w urządzeniu modułów innych producentów. Twórcy smartwatcha współpracują, też z „Compalem” mającym odpowiadać za proces produkcyjny oraz przedsiębiorstwem „Tateossian”, dzięki któremu odpowiednio spersonalizujemy swój egzemplarz.

Innym wartym uwagi faktem jest to, że sprzęt pracować ma na zmodyfikowanym systemie operacyjnym „Android 5.0 Lollipop”. Dzięki zrezygnowaniu z platformy „Android Wear” twórcy nie zamknęli się wyłącznie w środowisku „Google”, a zegarek będzie także współpracował z elektroniką koncernu z logiem nadgryzionego jabłka. Spowoduję to też zwiększenie czasu pracy akumulatora niż konkurencyjne smartwatche.

http://www.youtube.com/watch?v=m1dB4LzIVSU

Blocks” ma latem wystartować z kampanią crowdfundingową na platformie „Kickstarter” i w tym okresie należy spodziewać się premiery urządzenia. Na ten moment nie wiemy jeszcze, ile przyjdzie nam zapłacić za opisywany gadżet oraz za poszczególne opcjonalne elementy, które będziemy mogli dorzucić do zestawu. Miejmy jednak nadzieję, że cena nie okaże się zaporowa.

Źródło: Techtimes, Android Headlines

_____________________________________________________

Szeroki wybór inteligentnych zegarków innych producentów znajdziecie w naszym e-sklepie.

Related posts

Leave a Comment