Intel Movidius 750x300

Movidius – widzenie komputerowe w rękach Intela

Intel na zakupach – tym razem zdobyczą padł, a raczej pada (finalizacja transakcji trwa) Movidius, producent SoC, wspierających technologię „widzenia komputerowego”.

Intel Movidius 750x300

Czymże jest „widzenie komputerowe”? Mówiąc kolokwialnie, nazwa brzmi dziwacznie, ale kryje się za nią zbiór algorytmów oraz układów pozwalających komputerowi na rozpoznawanie otoczenia. Jak nie trudno zgadnąć, ficzer jest niezwykle istotny dla segmentu internetu rzeczy, którym zamierza kroczyć Intel.

Biorąc pod uwagę powyższe, działania mające na celu „przejęcie” Movidius zdają się mieć sens. Firma zajmuje się wspomnianą technologią, a co za tym idzie – doświadczenie przez nią zdobyte może posłużyć Intelowi do rozwoju urządzeń podłączonych do „internetu rzeczy”. W jaki sposób?

Wyobraźcie sobie kamery (wbudowane w sprzęt) potrafiące rozpoznawać wszystko dookoła – obiekty, ludzi, zwierzęta, kolory oraz zdarzenia. Dzięki takowej umiejętności możliwe stałoby się podejmowanie konkretnych działań. Brzmi futurystycznie, ale uwierzcie – podobne technologie otaczają nas już teraz.

Tajemnicza transakcja

Przejęcie przez Intel firmy Movidius trwa i nie jest znany dokładny termin zakończenie procesu. Kwota, jaka Intel musi zapłacić firmie również pozostaje tajemnicą. Podejrzewam jednak, że szczegóły poznamy zaraz po sfinalizowaniu transferu.

Źródło: Twitter

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...