You are here
Możliwości w Control – co gracz będzie mógł zrobić w grze? Gry konsole 

Możliwości w Control – co gracz będzie mógł zrobić w grze?

Jakie możliwości w Control otrzyma gracz? Okazuje się, że Remedy przygotowało dla nas wszystkich całkiem sporo rzeczy do wyboru i choć nie wszystkie z nich są innowacyjne, to i tak warto przyjrzeć im się z bliska. Control zapowiada się bowiem na naprawdę interesujący tytuł, choć do jego premiery zostało jeszcze trochę czasu.

Możliwości w Control

Nowe materiały od twórców między innymi Max Payne oraz Quantum Breake pokazują, że ich nowa produkcja to coś, na co zdecydowanie warto czekać. Oczywiście skojarzenia z wyżej wymienionymi grami są jak najbardziej wskazane, ale to było już widoczne podczas pierwszych prezentacji tytułu. Może i Control nie będzie specjalnie odkrywczą grą, ale powinno zapewnić całkiem sporo przyjemnej rozrywki.

Możliwości w Control

Patrząc na to, jakie możliwości w Control otrzyma gracz, jesteśmy więcej niż pewni, że ten tytuł będzie można przechodzić wielokrotnie. Co nie jest takie oczywiste w przypadku gier stworzonych dla jednego gracza. Czasem wystarczy raz w nie zagrać, bo każde kolejne podejście nie daje już takiej satysfakcji, jak za pierwszym razem. Produkcja od Remedy może być jednak inna, bo eliminacja wrogów za każdym razem może wyglądać inaczej. W końcu zdolności telekinetyczne sprawiają, że przed graczami otwierają się zupełnie nowe perspektywy.

Na nowym materiale prezentującym fragmenty rozgrywki z Control i wywiad z Mikaelem Kasurinenem z Remedy, możemy zobaczyć to, co będzie potrafiła główna bohaterka gry. Jedną z możliwości w Control będzie modyfikowanie podstawowego uzbrojenia. To oczywiście nic nowego, bo oferuje to praktycznie każdy tytuł dostępny obecnie na rynku, ale w przypadku tej gry, efekty mogą przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Broń będzie mogła bowiem miotać naszymi przeciwnikami oraz przedmiotami na różne strony czy wysyłać skondensowane strumienie energii. Z czasem możliwości broni będą oczywiście rosły. Podobnie, jak bohaterki opowieści.

Telekineza, czyli co?

Najważniejszą i zapewne najczęściej wykorzystywaną zdolnością bohaterki, z której będą korzystali gracze, będzie Launch, czyli Rzut. I jak sama nazwa wskazuje, pozwoli to nam na rzucanie przeróżnego rodzaju przedmiotami w przeciwników. Rzeczy, które gracz będzie mógł do tego wykorzystać to elementy otoczenia, a wśród nich także te przytwierdzone już do np. ściany. Wygląda to fenomenalnie i mamy nadzieję, że twórcy pozwolą graczom na dość mocną destrukcję otoczenia. Do tego dochodzi jeszcze możliwość lewitowania, czyli przemieszczania się po lokacjach i nie korzystania z tradycyjnych dróg.

Dzięki temu każdy z etapów będzie można przechodzić na różne sposoby, choć podejrzewamy, że Remedy nie da nam tutaj dużego pola do popisu. W końcu mówimy o grze dość liniowej, a tak przynajmniej wygląda z zaprezentowany do tej pory materiałów. Lewitacja pozwoli dodać Control odrobinę smaczku. Gracze będę mogli tworzyć przeróżnego rodzaju tarcze z elementów otoczenia. Bohaterka skorzysta z telekinezy i wyrwie z podłogi fragmenty betonu, by osłonić się przed wrogim ostrzałem. Z czasem gracz będzie mógł te elementy tarczy rzucać w stronę wrogów, więc tak naprawdę dostanie kolejną broń do ręki.

Co jeszcze możemy w Control?

Nasza bohaterka będzie także miała możliwość „zrywu”, czyli krótkotrwałego i szybkiego poruszania się na niewielkich odległościach. Innymi słowy, to gwarancja szybkiej ucieczki spod ostrzału przeciwników. Ciekawe jest to, że możliwości w Control pozwolą na ten ruch nawet podczas lewitowania. Aż zaczynamy się obawiać, ile przycisków potrzeba będzie do obsługi gry… Dodatkowo, zadbano także o efekty w starciu na niewielkich dystansach. Bohaterka będzie potrafiła solidnie przywalić wykorzystując moc telekinezy, ale nie tylko przeciwnikowi. Okazuje się, że gracz będzie w stanie rozwalać np. ściany czy elementy wyposażenia, choć zapewne nie wszystkie.

Kolejną z umiejętności będzie przejmowanie umysłów naszych przeciwników. Pozwoli nam to na „przeciągnięcie” ich na naszą stronę. Podobny mechanizm widzieliśmy już chociażby w Horizon: Zero Dawn, więc z pewnością szybko do tego się przyzwyczaimy. Zdolność będzie oczywiście krótkotrwała, ale tego mogliśmy się spodziewać. Premiera Control została zapowiedziana na lato tego roku, ale Remedy nie podało jeszcze konkretnej daty. Czy otrzymamy hit? Niekoniecznie, ale z pewnością w nasze ręce wpadnie solidna produkcja.

Nowe gry i konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod wskazany adres.

Źródło: YouTube / Remedy / Game Informer

Related posts

Leave a Comment