You are here
mPojazd trafił na iOS — aplikacja mObywatel otrzymała brakujący moduł Aplikacje mobile 

mPojazd trafił na iOS — aplikacja mObywatel otrzymała brakujący moduł

Android jest w naszym kraju znacznie popularniejszy od iOS. Nikogo nie powinno dziwić więc to, że nowości od Ministerstwa Cyfryzacji jako pierwsze debiutują na platformie Google. Tak przynajmniej wygląda kwestia modułów w aplikacji mObywatel. Na szczęście mPojazd, czyli brakujący element wspomnianej apki trafił właśnie na iPhone’y.

mPojazd
fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Aplikacja mObywatel to nic innego jak cyfrowy agregator dokumentów Polaka. Za jej pomocą można już korzystać z usług pocztowych, potwierdzać własne dane w pociągach InterCity oraz weryfikować tożsamość podczas wyborów Państwowych. W maju tego roku do apki dołączył nowy moduł — mPojazd. Niestety, do dziś z jego możliwości korzystali jedynie użytkownicy Androida. Posiadacze iPhone’ów musieli czekać na swoją kolej długie miesiące. Czy było warto? Wygląda na to, że tak.

mPojazd ląduje w aplikacji mDokumenty dla iOS

Ministerstwo Cyfryzacji postanowiło podzielić się pozytywną dla iUżytkowników nowiną. Aplikacja mDokumenty dostępna w App Store otrzymała bowiem aktualizację do wersji 1.4.0. Update wniósł do programu moduł mPojazd znany z aplikacji mDokumenty dla Androida. Co dokładnie wnosi rzeczony element i kto może z niego skorzystać?

Z usługi mogą korzystać osoby, które są właścicielami lub współwłaścicielami pojazdów. A więc ci, którzy są zarejestrowani w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) jako posiadacze samochodów, motorów, skuterów itd. Oznacza to, że w aplikacji nie zobaczysz samochodów wypożyczonych, firmowych, czy leasingowanych.

Wśród danych zawartych w module mPojazd znajdziemy informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu pojazdu (nazwę, serię, polisę oraz okres ważności). Mało tego, aplikacja poinformuje cię o zbliżającym się końcu ważności ubezpieczenia OC. Na 30 dni przed terminem otrzymasz stosowną notyfikację. Wygodne, ale to nie wszystko, co oferuje tytułowa aplikacja, a w zasadzie dostępny w niej moduł. Możesz liczyć również na dane pojazdu takie jak:

  • Markę
  • Model
  • Numer rejestracyjny
  • Numer VIN
  • Termin badania technicznego.

W przypadku tego ostatniego możesz liczyć na informację o zbliżającym się terminie ważności badania. Działa to podobnie jak notyfikacja dotycząca. OC. Aplikację mDokumnenty pobierzecie z Google Play Store oraz App Store za darmo.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

Related posts

Leave a Comment