5GMWC750x300

[MWC 2016] Nowy flagowiec LG zaprezentowany – poznajcie G5

Kolejny flagowiec? Skądże, tym razem LG pokazało, co to znaczy innowacyjność. Następcą świetnego G4 okazał się „modułowy” G5, który poza potężną konfiguracją sprzętową oferuje kilka dodatków, których próżno szukać u konkurencji.

5GMWC750x300

Dobrze, nie jest to urządzenie do końca modułowe. Właściwie wymienna jest jedynie jego dolna część. Nie oznacza to oczywiście, że nie warto się nią zainteresować. Przeciwnie – dodatki takie jak Cam Plus (uchwyt, powieszenie pojemności baterii, ustawienia aparatu raz spust migawki) czy Hi-Fi Plus (DAC – poprawa jakości dźwięku) pokazują, iż Koreańczycy podążają właściwą drogą.

Rynkową premierę urządzenia zaplanowano na kwiecień, a co za tym idzie, producent oraz ewentualnie partnerzy mogą zaprezentować nowe moduły, jeszcze mocniej akcentując obecność nietypowego rozwiązania w ofercie.

Zostawmy więc kwestię modułów i przejdźmy do samego urządzenia, którego zaokrągloną konstrukcję wykonano z aluminium (fluid metal). Producent wyposażył G5-tkę w 5,3-calowy ekran IPS Quantum, wyświetlający obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o funkcji „Always-On”, która w mojej ocenie innowacją nie jest (Nokia była pierwsza), lecz miło, że zagościła w oprogramowaniu flagowca.

http://www.youtube.com/watch?v=anyW8UY9ELg

Za wydajność urządzenia odpowiada potężny układ Quacomm Snapdragon 820, 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz bateria o pojemności 2800 mAh. Dla pozytywnego odbioru smartfona istotne są również funkcje fotograficzne i tutaj LG „rządzi”. Z tyłu znajdziemy aż 2 aparaty – pierwszy 16 Mpix z 75 stopniowym zakresem patrzenia oraz drugi 8 Mpix (135 stopni).

Pozostała część specyfikacji prezentuje się następująco:

  • Technologia szybkiego ładowania Quick Charge 3.0
  • USB Typ-C
  • 32 GB flash
  • Android 6.0.1
  • Kodek aptX HD
  • 7,5 – 8 mm grubości

Całkiem sympatycznie, choć kluczową rolę może odegrać tutaj cena, która na chwilę obecną nie jest znana (Polska dystrybucja).

Źródło: GSMArena

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...