[Relacja] Dzień Otwarty w studiu Vivid Games

Za nami Dni Otwarte w warszawskim oddziale studia Vivid Games – niezależnego developera oraz największej firmy tworzącej gry na urządzenia mobilne w Polsce. Co czekało na nas po przekroczeniu drzwi okazałej kamienicy?

Vivid Games na swoją warszawską siedzibę wybrał budynek dawnego Banku Rolnego, wybudowany w latach 1926-27. Kamienica zaprojektowana przez Mariana Lalewicza przykuwa wzrok zdobieniami elewacji, a także wnętrzami – po wejściu do środka możemy podziwiać styl art déco. Założenie oddziału studia właśnie w tym miejscu nie powinno dziwić, jeśli popatrzymy na lokalizację Vivid Games w Bydgoszczy. Pracownicy warszawskiej sekcji VG chętnie opowiadają o kamienicy, a znajomość tego, co się w niej znajdowało, cieszy.

Siedziba mieści się na czwartym piętrze. Kolorystyka ścian nawiązuje do loga firmy – są na niej elementy białe i czarne. Pod oknami ustawiono workowe pufy i piłki do ćwiczeń, na których można się zrelaksować. Aby ożywić chłodne wnętrze studia, dodano zieleń i kolorowe wstawki, które zastępują klasyczne boksy oddzielające stanowiska pracy. Do dyspozycji pracowników pozostaje kuchnia, w której o godzinie 9 przygotowane jest dla nich śniadanie. Pomieszczenie ma również lodówkę i kuchenkę mikrofalową.

Tyle, jeśli chodzi o wprowadzenie i próbę opisania studia osobom, które nie mogły brać udziału w wydarzeniu. Od razu po przekroczeniu progu warszawskiej siedziby czekały na gości dwie hostessy, które rozdawały foldery informacyjne o Vivid Games. Można też było porozmawiać z osobą odpowiedzialną za promocję i marketing firmy i uzyskać od niej wyczerpujące informacje na temat studia. Wszyscy chętni mogli zadawać pytania pracownikom i specjalistom w określonych dziedzinach branży. Dużą popularnością cieszyła się sala z goglami wirtualnej rzeczywistości, gdzie Paweł „Okoń” Skorupka w sposób wyczerpujący opowiadał o VR, a każdy z gości mógł przekonać się, jak wirtualna rzeczywistość wygląda „od kuchni”. Przyznam, że jazda po górskich zboczach w wagoniku kolejki pozostała mi na długo w pamięci – przed założeniem gogli musiałam ściągnąć okulary, przez co tory dwoiły mi się i troiły w oczach…

Całość wydarzenia umilała nam muzyka DJ Skippa, który delikatną, chilloutową nutą pieścił uszy obecnych na Dniach Otwartych gości. Na miłośników wirtualnej rozgrywki czekały komputery i tablety, na których chętni gracze mogli spróbować swoich sił w grze Real Boxing. Boks do rzeczy łatwych nie należy, o czym wielu z zawodników się przekonało. Ja osobiście w takie tytuły nie gram, ale postanowiłam spędzić trochę czasu na poznaniu tytułu. Opłaciło się to i z mojej pierwszej bokserskiej walki w życiu wyszłam zwycięsko, co wzbudziło zainteresowanie obecnych przy moim stanowisku gapiów.

Przychodzimy do takiego miejsca, jak studio Vivid Games, często w jednym celu – szukamy pracy, a że jesteśmy miłośnikami technologii, to chcemy spróbować swoich sił właśnie w tej branży. Tym, co wyróżnia VG, jest atmosfera. Pracownicy, których jest w Warszawie na chwilę obecną dziesięciu, tworzą zgrany zespół, który jest świadomy swoich celów i dąży do ich realizacji. Wystarczyło parę minut, by złapać z ludźmi z Vivid Games wspólny język i poczuć się częścią grupy, choć tak naprawdę przecież się tam nie pracowało. Pracownicy pytani o warunki pracy i atmosferę jednym głosem odpowiadali, że bardzo dobrze im się pracuje, że firma dba o ich rozwój. Jak ważne są te elementy w każdej pracy, tego nie trzeba pisać.

Dni Otwarte w warszawskiej siedzibie studia Vivid Games były doskonałym pomysłem, by dać się poznać potencjalnemu pracownikowi, który mógł na własne oczy przekonać się, jak wygląda siedziba, dowiedzieć się o pracy i zapytać o wszystko, co go nurtowało. Jeśli ktoś chce się rozwijać w branży gamedevu, to Vivid Games jest doskonałym miejscem, by to właśnie od tej firmy rozpocząć przygodę ze światem elektronicznej rozrywki.

Już niedługo będziecie mogli przeczytać na naszym portalu wywiad z Bożeną Rudyk, Marketing & PR Manager w Vivid Games.  

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór smartfonów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...