You are here
[MWC19] Nokia pokazała nam trzy niedrogie smartfony oraz klasyczną komórkę artykuły News Sprzęt Wydarzenia 

[MWC19] Nokia pokazała nam trzy niedrogie smartfony oraz klasyczną komórkę

Podczas tegorocznych targów MWC 2019 w Barcelonie swoje nowości zaprezentowała także Nokia. Firma zdecydowała się pokazać łącznie aż pięć smartfonów — 9 Pure View, 4.2, 3.2, 1 Plus oraz 210. Dla każdego coś dobrego.

Nokia
fot. Nokia

HMD Global, czyli obecny właściciel marki Nokia nie zamierza próżnować. Producent stara się wprowadzać na rynek nie tylko budżetowce, ale również sensowne średniaki oraz sztandarowce z aparatami zawstydzającymi konkurencję. Targi MWC świetnie ukazują ten trend. Opisaliśmy już 9 Pureview, skupmy się więc na niższych modelach.

Nokia 4.2, 3.2, 1 Plus

Smartfon oznaczony jako 4.2 nieco mnie zaskoczył. W kwocie 169 dolarów otrzymujemy 5,71-calowy ekran o proporcjach 19:9 i rozdzielczości HD+. Za wydajność odpowie układ Qualcomm Snapdragon 439, 2 lub 3 GB RAM oraz 16, lub 32 GB pamięci na dane użytkownika. Ta druga jest rozszerzalna za pomocą karty micro SD.

Zdjęcia wykonamy podwójnym aparatem głównym o rozdzielczości 12 + 2 Mipx oraz przednią kamerką do selfie. Specyfikację dopełnia wbudowany akumulator o pojemności 3000 mAh.

Nokia 3.2, choć nieco oszędniejoza w specyfikacji ogólnej, może zaskoczyć wyświetlaczem. Producent umieścił tutaj bowiem 6,26-calowy panel 19:9 o rozdzielczości HD+. Za spraną pracę urządzenia odpowiada układ Qualcomm Snapdragon 429, 2 lub 3 GB RAM oraz 16, lub 32 GB pamięci ROM. Aparaty to odpowiednio 13 Mpix i 5 Mpix dla tyłu i przodu urządzenia. W kwocie 139 dolarów otrzymamy także baterię o pojemności 4000 mAh.

Model 1 Plus to już typowy budżetowiec z serii Android Go, ale tutaj również znajdziemy stosunkowo duży, bo 5,45-calowy ekran o proporcjach 18:9. Niestety, jego rozdzielczość to skromne FWVGA+. Cóż, za niespełna 99 dolarów nie można oczekiwać zbyt wiele. Mamy tutaj jeszcze MediaTeka MT6739WW, 1 GB RAM, 8 lub 16 GB ROM oraz aparaty 8 i 5 Mpix. Akumulator o ogniwo o pojemności 2500 mAh.

Wszystkie urządzenia otrzymały dedykowany Asystentowi Google fizyczny przycisk, służący do jego uruchamiania. Temu tematowi poświęcę jednak osoby wpis.

Klasyczna 210

Nokia nie zapomina o mocno konserwatywnych użytkownikach i przygotowała również klasyczny telefon komórkowy. Sprzęt kosztujący zaledwie 49 dolarów to typowy future phone. Możemy za jego pomocą surfować po sieci (wbudowana Opera Mini) oraz grać w proste gry typu wąż. Nie zapominajmy o połączeniach głosowych, bo to one odgrywają tutaj kluczową rolę.

Źródło: Nokia

Related posts

Leave a Comment