zte 750x300 1

[MWC2015] ZTE chce szturmem wedrzeć się na europejski rynek

ZTE coraz bardziej zaskakuje. Ich produkty może nie należą jeszcze do tych z kategorii „najbardziej rozpoznawalnych”, ale to niedługo się zmieni. W Barcelonie chiński producent pokazał dwie wersje swojego nowego dziecka, które powinno zawojować rynek.

 
zte 750x300 1
 
Targi Mobile World Congress zaskakują nas w tym roku co chwila. HTC odpadło w przedbiegach, Huawei i Sony zaskoczyło czymś zupełnie innym niż wszyscy się spodziewali, a Samsung pozamiatał w swoim segmencie. ZTE postawiło na średni segment i uderzyło w niego z pełną mocą.
Po raz pierwszy w Europie będziemy mieli możliwość eksplorować sprzęt ZTE z Lollipopem na pokładzie. Zarówno ZTE Blade S6, jak i S6 Plus będą wyposażone w wersję 5.0 Androida. Co ciekawe, oba sprzęty dostaną ten sam, ośmiordzeniowy procesor MSM8939 Octa Core. Ma to dać ZTE płynność, której pozazdroszczą mu inni producenci. Patrząc na to, jak szybko rozwija się chiński producent, wierzymy na słowo. Obie słuchawki dostaną także system Smart Sense do łatwiejszego zarządzania, a także nakładkę systemową ZTE MiFavor (wersja 3.0) oraz aplikację AliveShare służącą do dzielenia się z innymi użytkownikami swoimi np. muzycznymi zasobami.
 
zte 750x300 2
Blade S6 oraz jego wersja Plus mają również inne cechy spójne: transmisja danych (LTE/4G), identyczne aparaty (13 MP oraz 5MP – szerokokątny) czy te same wartości dla standardów Bluetooth (4.0) i WiFi (802. 11a/b/g/n/ac). Przejdźmy jednak do rzeczy, które różnią oba smartfony.
ZTE Blade S6 Plus ma większy, bo aż 5,5” ekran, co daje rozdzielczość Full HD (1080×1920 px). Duży akumulator (3000 mAh) oraz 2 GB RAM powinno zapewnić sprawne i bezproblemowe działanie. Szczególnie, że pamięci do odczytu będzie 8 GB (co ciekawe w S6 aż 16 GB), a użytkownik, korzystając z microSD, będzie mógł dołożyć dodatkowe 128 GB. Zarówno S6, jak i Plus będą miały możliwość korzystania z dwóch kart nano SIM, co standardem nie jest. Blade S6 ma odrobinę mniejszy, bo 5” ekran o rozdzielczości 720×1280 px i sporo mniejszą baterię (2400 mAh).
 
http://www.youtube.com/watch?v=Us9xW6MiOIU
Oba sprzęty prezentują się wyjątkowo ładnie. Srebrne wykończenia i to nieszczęsne kółeczko na dole obudowy przywodzą na myśl produkty Apple, ale to jedyne negatywne skojarzenie jakiego udało nam się dopatrzyć. Jak powiedział  Adam Yeng Xueyhong (wiceprezes ZTE Corporation i prezes ZTE Mobile Devices): „Pracując nad ZTE Blade S6 i S6 Plus bardzo zależało nam, żeby były to produkty przełomowe w naszym portfolio urządzeń.” I cóż, wygląda na to, że się udało.
Źródło: ZTE
Fot: jw.

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...