lenovo-vibe-shot2

[MWC 2015] Smartfonowy aparat od Lenovo

Zacznę może od tego, że należę do grupy osób nienawidzących robienia zdjęć za pomocą dotykania ekranu smartfona. Ani to wygodne, ani praktyczne – zwykle wymaga trzymania telefonu jedną ręką, a chcąc zrobić zdjęcie, drugą zasłaniamy sobie połowę kadru. Pomysł według mnie do dupy i tyle. Na szczęście jest, albo raczej będzie, alternatywa w postaci telefonu Lenovo Vibe Shot przeznaczonego specjalnie dla entuzjastów fotografii.

lenovo-vibe-shot2

Problem z dotykaniem ekranu nie został rozwiązany w żaden pomysłowy czy innowacyjny sposób, inżynierowie z Lenovo postanowili skorzystać z najprostszego, niezawodnego i znanego rozwiązania, z którego obsługą poradzi sobie praktycznie każdy. Pewnie już się domyślacie, że rozchodzi mi się o niezwykle intuicyjny 2 stopniowy przycisk. Działać ma on dokładnie tak jak w zwykłych aparatach.

Aktywacja pierwszego stopnia uruchamia autofocus, a po dociśnięciu, czyli skorzystaniu z drugiego stopnia, wykonujemy zdjęcie. Ponadto Vibe Shot posiada prosty fizyczny przełącznik zmiany trybu robienia fotografii. Do wyboru mamy dwa sposoby na tworzenie zdjęć: inteligentny i zaawansowany. Tryb inteligentny robi za nas wszystko automatycznie. Włączając zaawansowany, do ustawienia mamy szereg opcji takich jak: poziom ISO, balans bieli, ekspozycja oraz wiele innych. Ponadto wykorzystany w urządzeniu 16-megapikselowy aparat posiada optyczną stabilizację obrazu, a zdjęcia doświetli nam Flash złożony z aż 3 diod.

LenovoVIBE

Sam design telefonu również prezentuje się imponująco. Jest on ogólnie schludny i przyjemny dla oka, a tylny panel imituje swym wyglądem kompaktowe aparaty cyfrowe. Dodatkowo cała obudowa została pokryta Gorilla Glassem 3, dodającym przyjemnego połysku oraz gwarantującym brak widocznych śladów zużycia przez długi okres użytkowania.

W środku telefonu Lenovo Vibe Shot znajdziemy klasykę wydajności i niezawodności, czyli procesor Snapdragon 615 wsparty grafiką Adreno 405 oraz 3 GB RAM-u. Pamięci wewnętrznej w nim dostatek – 32 GB wystarczy do zapisu wielu zdjęć, filmików oraz aplikacji; oczywiście istnieje możliwość jej dodatkowego powiększenia poprzez złącze microSD. Poza kamerą główną, z przodu telefonu również odnajdziemy małe oczko stanowiące 8 MPix aparat zaimplementowany do wideorozmów i samoje…. autoportretów. Rozdzielczości 5-calowego ekranu, na którym będziemy oglądali nasze zdjęcia to 1080 × 1920 pikseli. W Vibe Shot znalazło się też miejsce dla takich standardów jak WiFi, Bluetooth 4.1, A-GPS oraz kliku bardziej ekskluzywnych, czyli LTE i dual SIM. Na koniec wspomnę jeszcze o wymiarach telefonu – 142 × 70 × 7,3 mm. Dwie pierwsze liczby są raczej standardowe, lecz grubość w okolicach 7 mm zasługuje na uznanie, szczególnie biorąc pod uwagę dość pojemną (2900 mAh) zawartą w nim baterię.

lenovo-vibe-s-shot

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...