[MWC2016] Matebook odpowiedzią na Surface Pro 4?

Huawei drażni się ze swoimi klientami, ale nie zamierza pokazywać przed tegorocznymi Moblie World Congress zbyt dużo. W przeciwieństwie do innych producentów, Huawei tylko zaznaczył, że na targach zobaczymy prawdopodobnie hybrydę Matebook.

huawei 750x300 1

Podobnie jak w przypadku konferencji Samsunga odnośnie jego Galaxy S7, nie spodziewamy się po Huawei wielkich rewelacji. Powinniśmy zobaczyć flagowy model producenta, czyli P9 i coś, co może się okazać znacznie bardziej interesujące. Owszem, na P9 czekamy, bo Huawei z roku na rok staje się coraz lepszą firmą, a jego smartfony często zostawiają konkurencję w tyle.

Teraz producent ma zamiar uderzyć w zupełnie inny, a tym samym obcy dla siebie rynek. Zaprezentowana na portalu Weido grafika, gdzie widzimy tylko wykaligrafowany napis „The new style of business”, jest tego zapowiedzią. O Matebook zrobiło się głośno kilka tygodni temu, gdy do sieci wyciekły pierwsze rendery. Otóż rzeczony sprzęt ma być hybrydą 2in1, których ostatnio na rynku pojawiło się zatrzęsienie.

huawei 750x300 2

Czy Huawei ma w ogóle realne szanse zaistnieć na rynku, który jest już silnie obsadzony? Mamy przecież Surface Pro 4, czy TabPro S od Samsunga. Oba sprzęty są na tyle mocne, że bez problemu radzą sobie z wymagającymi zadaniami, z którymi często mają problemy laptopy. Doczepiana klawiatura zmienia tablet w urządzenie do pracy, choć ceny, które przyjdzie nam za nie zapłacić, są wysokie.

Jeżeli Matebook ma stanowić zagrożenie dla konkurencji, klienci również będą musiał wyłożyć z portfela niemało. Co dostaną w zamian? Tego na razie nie wiadomo. Matebook może mieć ekran o przekątnej 12,9 cala i za pewne dobrego stylusa, którego fragment widać na wysłanej przez Yu Chengdonga (CEO Huwei’a) w świat grafice. Hybryda ma też działać na Windows 10, choć nie wykluczone, że pojawi się także wersja z Androidem. Więcej dowiemy się już niedługo.

Źródło: Gizmochina
Fot: jw.

 ________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...