huawei 750x300 1

[MWC2016] Matebook odpowiedzią na Surface Pro 4?

Huawei drażni się ze swoimi klientami, ale nie zamierza pokazywać przed tegorocznymi Moblie World Congress zbyt dużo. W przeciwieństwie do innych producentów, Huawei tylko zaznaczył, że na targach zobaczymy prawdopodobnie hybrydę Matebook.

huawei 750x300 1

Podobnie jak w przypadku konferencji Samsunga odnośnie jego Galaxy S7, nie spodziewamy się po Huawei wielkich rewelacji. Powinniśmy zobaczyć flagowy model producenta, czyli P9 i coś, co może się okazać znacznie bardziej interesujące. Owszem, na P9 czekamy, bo Huawei z roku na rok staje się coraz lepszą firmą, a jego smartfony często zostawiają konkurencję w tyle.

Teraz producent ma zamiar uderzyć w zupełnie inny, a tym samym obcy dla siebie rynek. Zaprezentowana na portalu Weido grafika, gdzie widzimy tylko wykaligrafowany napis „The new style of business”, jest tego zapowiedzią. O Matebook zrobiło się głośno kilka tygodni temu, gdy do sieci wyciekły pierwsze rendery. Otóż rzeczony sprzęt ma być hybrydą 2in1, których ostatnio na rynku pojawiło się zatrzęsienie.

huawei 750x300 2

Czy Huawei ma w ogóle realne szanse zaistnieć na rynku, który jest już silnie obsadzony? Mamy przecież Surface Pro 4, czy TabPro S od Samsunga. Oba sprzęty są na tyle mocne, że bez problemu radzą sobie z wymagającymi zadaniami, z którymi często mają problemy laptopy. Doczepiana klawiatura zmienia tablet w urządzenie do pracy, choć ceny, które przyjdzie nam za nie zapłacić, są wysokie.

Jeżeli Matebook ma stanowić zagrożenie dla konkurencji, klienci również będą musiał wyłożyć z portfela niemało. Co dostaną w zamian? Tego na razie nie wiadomo. Matebook może mieć ekran o przekątnej 12,9 cala i za pewne dobrego stylusa, którego fragment widać na wysłanej przez Yu Chengdonga (CEO Huwei’a) w świat grafice. Hybryda ma też działać na Windows 10, choć nie wykluczone, że pojawi się także wersja z Androidem. Więcej dowiemy się już niedługo.

Źródło: Gizmochina
Fot: jw.

 ________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...