nuans 750x300 1

[MWC2016] NuAns NEO współczesny kameleon z okienkami na pokładzie

NuAns NEO to nowinka, która przyciągnęła na stanowisko producenta grono ciekawskich. Można zaryzykować stwierdzenie, że to najoryginalniej wyglądający smartfon z tych zaprezentowanych na MWC2016.

nuans 750x300 1

Jeżeli nie znaliście do tej pory NuAns, nie macie się czego wstydzić. NEO jest ich pierwszą przygodą na smartfonowym rynku, ale zdecydowanie wartą zauważenia. Wprawdzie nie dostaniemy od nich słuchawki z powalającą na kolana specyfikacją, ale jeżeli zależy nam na wyglądzie, to NEO może okazać się idealny.

Japoński producent postanowił, że jego słuchawka będzie się wyróżniała na tle konkurencji i ich zaokrąglonych rogów oraz metalowych pasków wokół obudowy. NEO ma wymienny tylny panel i choć nie brzmi to jak zbytnia nowość, to już sposób w jaki NuAns podszedł do tematu, jest wyjątkowy. Otóż plecy urządzenia składają się z dwóch niezależnych od siebie elementów. I każdy z nich może być zupełnie różny od tego drugiego.

nuans 750x300 2

Gama obudów jest ogromna. Kolorowe wykończenia, imitacje drewna czy skóry, to tylko niewielki wycinek tego, jak NuAns NEO może wyglądać. Producent skupił się na wyglądzie urządzenia, które faktycznie przykuwa wzrok, ale za to zapomniał w ogóle o specyfikacji. Samą możliwością manewrowania obudowami oraz akcesoriami, NuAns nie zdobędzie rynku. No, a już na pewno nie wtedy, gdy będzie miał tylko jednego smartfona w ofercie. Na szczęście dla Japończyków, ich biznes opierał się do tej pory właśnie na akcesoriach i może powinni się tego trzymać.

NuAns NEO pod maską ma ośmiordzeniowego Snapdragona 617, 2 GB RAM i 16 GB na dane (plus microSD do 128 GB). Ekran o przekątnej 5 cali (720×1280 px, 295 ppi) i dwa aparaty (13 oraz 5 Mpix) nie sprawiają, że serce bije nam szybciej. Co ciekawe, wymienna obudowa i łatwość z jaką można zmienić wygląd smartfona, nie zapewnia użytkownikom tego, by ci mogli wyjąć baterię. Akumulator o pojemności 3350 mAh jest więc umieszczony w słuchawce na stałe. Najdziwniejsze jest to, że NuAns NEO działa pod kontrolą Windows 10 Mobile, a producent nie planuje przesiadać się na inny OS. Odważna decyzja, bo z systemu Microsoftu korzysta coraz mniej osób.

Smartfon dostępny jest póki co tylko w Japonii, a można go dostać już od około 350 dolarów.

Źródło: NuAns
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku. 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...