Nadchodzi Hitman 2

Nadchodzi Hitman 2 i ma być… mądrzejszy

Seria, gdzie gracze sterują poczynaniami łysego zabójcy, stała się światowym hitem. Wprawdzie hype na kolejną odsłonę zdaje się być mniejszy, niż przy poprzednich odsłonach, to i tak czekamy z niecierpliwością na to, co pokaże IO Interactive. Nadchodzi Hitman 2, a nowy zwiastun skupia się na inteligencji, ale nie naszego protagonisty.

Nadchodzi Hitman 2

Premiera nowej odsłony Hitmana zapowiedziana została na połowę listopada, czyli mamy jeszcze trochę czasu. Nie przeszkadza to w tym, by studio wypuszczało nowe zapowiedzi, choć nie uświadczymy w nich czegoś specjalnie ekscytującego. Przynajmniej nie w kwestii prezentowanych lokacji. Chodzi o to, jak mają zachowywać się postaci, które nasz zabójca spotka w grze. Wygląda na to, że szykują się duże zmiany, choć podchodzimy do nich z rezerwą. W końcu to nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o poprawionym zachowaniu NPC.

Nadchodzi Hitman 2

O tym, że nadchodzi Hitman 2, poinformowano wszystkich już dość dawno. Wtedy wszyscy jeszcze zastanawiali się, czy przypadkiem firma nie postanowi znowu poeksperymentować z modelem dystrybucji. Pierwsza odsłona była przecież wypuszczana w epizodach, więc wielu graczy mogło poczuć się lekko oszukanymi. Tym razem IO Interacive, które ma nad sobą Warner Bros., postanowiło dać graczom dostęp do pełnej wersji od razu. I to bardzo dobra decyzja, bo choć epizody mają też swoje plusy (m.in. utrzymanie uwagi odbiorcy przez dłuższy okres czasu), to lepiej mieć od razu to, za co się zapłaciło.

Hitman 2 ma być kontynuacją gry z 2016 roku, ale w tej odsłonie, gracze będą mieć już większe pole do manewru. Tak przynajmniej może wynikać z opublikowanego przez studio filmu. Widzimy na nim, że nasze zachowania mogą wpływać na dalszą rozgrywkę, ale nie w klasyczny sposób. Jeżeli kogoś zastrzelimy/udusimy to oczywiste jest to, że to wpłynie na wykonanie planu, jednak może wpłynąć także na coś innego. Otóż środowisko, gdzie znajdowała się dana postać, może coś zauważyć. Zacząć zachowywać się inaczej, co poprowadzi do rozwinięcia fabuły w inną stronę. Co to oznacza dla gracza? Tyle, że podchodząc do kolejnych misji, może je przechodzić wielokrotnie, a za każdym razem doświadczyć czegoś nowego. Tak to przynajmniej wygląda w teorii, bo jak dobrze wiemy, rzeczywistość potrafi rozczarowywać.

Sztuczna inteligencja

Za zmiany zachować postaci pobocznych, odpowiadać ma nowy algorytm sztucznej inteligencji. I choć chcielibyśmy wierzyć w to, że będzie on działał rewolucyjnie, pozostajemy lekko sceptyczni. Niestety dalej mamy w pamięci to, że dość często zachowania postaci z Hitmana pozostawiały wiele do życzenia. Zmiany były potrzebne i widocznie IO Interactive doskonale o tym wiedziało, bo na pierwszym z zaprezentowanych filmów nacisk położono właśnie na AI.

Wideo sugeruje, że będziemy mieli więcej tego typu materiałów, które mają zachęcić graczy do zakupienia nowej produkcji. Niestety, ale póki co, wydaje się, że zainteresowanie jest umiarkowane. Jednym z powodów, dla których tak może być jest to, że jesień zapowiada się wyjątkowo udanie, jeżeli chodzi o rynek gier. Warto wymienić chociażby takie tytułu jak Spider-Man, czy nawet Shadow of the Tomb Raider. Oba wychodzą z początkiem września, więc IO Interactive ma szanse uderzyć z mocną promocją z początkiem października, kiedy pierwszy hype na wyżej wspomniane tytułu zdąży już przycichnąć. Zobaczymy, czy zabójca zdobędzie serca fanów.

Gry, konsole oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Hitman official website / YouTube

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...