You are here
Najlepiej sprzedające się gry w maju – król jest jeden, ale ma konkurencję artykuły News 

Najlepiej sprzedające się gry w maju – król jest jeden, ale ma konkurencję

Jakie były najlepiej sprzedające się gry w maju tego roku? Nagromadzenie premier ostatnimi czasy pokazuje, że gracze lubią dzielić swój czas pomiędzy dobrze znane marki, a nowe IP, które zapewniają im kilkadziesiąt godzin dobrej rozrywki. Co takiego kupowano i która firma może mówić o ogromnym sukcesie?

Najlepiej sprzedające się gry
Najlepiej sprzedające się gry w maju

Mimo tego, że gracze chętnie sięgali do swoich portfeli, to zakończony niedawno maj, nie był wcale takim dobrym miesiącem dla branży. Zarówno hardware, jak i software, były kupowane znacznie rzadziej, niż miało to miejsce w zeszłym roku o tej samej porze. Sprzęt oberwał najmocniej, bo wyniki były gorsze aż o 20 procent. Ciekawe jest za to to, że jedyną konsolą, która mogła utrzymać się na tej samej pozycji było… Nintendo Switch. Niewykluczone więc, że w czasie, kiedy zarówno Sony, jak i Microsoft, zapowiadają nowe generacje swoich sprzętów, klienci zdecydowali się spojrzeć przychylnym okiem właśnie na Nintendo.

Najlepiej sprzedające się gry w maju

Targi E3 2019 przyniosły wiele zapowiedzi, a wśród nich pojawiła się ta mówiąca o konsoli Microsoft – Project Scarlett. Sony dopiero co zaczęło ujawniać informacje o PlayStation 5 (o ile ta nazwa będzie dalej obowiązywała), więc „sukces” Nintendo Switch jest w pewien sposób usprawiedliwiony. Szczególnie, że na sprzętach od Sony i Microsoft, mamy mieć możliwość grania w produkcje z obecnej generacji, czyli zaimplementowana zostanie kompatybilność wsteczna. Jeżeli jesteśmy już przy „przeszłości”, to warto spojrzeć na wyniki, które opublikowało NPD. Jak co miesiąc przyniosły one dane o tym, które produkcje były najchętniej kupowane w Stanach Zjednoczonych.

Czemu więc wzmianka o przeszłości? Ano dlatego, że produkcją, która zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce (po raz kolejny), jest Mortal Kombat 11. Doskonale znana seria bijatyk dalej świetnie się sprzedaje i fani pokochali dzieło NetherRealm Studios. Nawet pomimo tego, że z początku na producenta posypały się gromy, bo wiele funkcji było bardzo ciężko odblokować, a czasem nawet trzeba było za to zapłacić. Niesamowite jest to, że sukces Mortal Kombat 11 jest tak duży, że wyniki sprzedaży są praktycznie dwukrotnie większe, niż jakiejkolwiek innej gry z serii. Wielkie brawa dla NetherRealm Studios – zasłużona nagroda. Jakie były inne, najlepiej sprzedające się gry w maju?

Lista najchętniej kupowanych gier w USA

Mortal Kombat 11 jest niekwestionowanym liderem w zestawieniu NPD, ale nie oznacza to, że nikt nie depcze mu po piętach. Na drugim miejscu mamy bowiem Days Gone, czyli tytuł ekskluzywny na Sony PlayStation 4, więc firma może być więcej, niż zadowolona. Choć tutaj też na początku były spore problemy, bo produkcja co chwilę dostawała jakieś łatki i poprawki, by eliminować błędy. Widać nie przeszkodziło to użytkownikom konsoli w rzuceniu się na nowe IP, gdzie można jeździć na motorze i rozwalać zombie. Dużym zaskoczeniem jest za to miejsce trzecie, gdzie pojawiło się Total War: Three Kingdoms. Widać strategie dale są w cenie.

Niewykluczone, że lista wyglądałaby odrobinę inaczej, gdyby Bethesda zdecydowała się na udostępnienie NPD wyników dla Rage 2 z dystrybucji cyfrowej. Tak się jednak nie stało, więc tytuł wylądował na czwartej pozycji w zestawieniu prezentującym najlepiej sprzedające się gry w maju. Tak wygląda cała lista:

Mortal Kombat 11

Days Gone

Total War: Three Kingdoms

Rage 2*

Grand Theft Auto V

Super Smash Bros. Ultimate*

Red Dead Redemption II

MLB 19: The Show

Minecraft**

NBA 2K19

Mario Kart 8*

Tom Clancy’s The Division 2**

Call of Duty: Black Ops 4**

New Super Mario Bros. U Deluxe*

Marvel’s Spider-Man

The Legend of Zelda: Breath of the Wild*

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Assassin’s Creed: Odyssey

Team Sonic Racing

Yoshi’s Crafted World*

Produkcje z * przy tytule nie miały uwzględnionej dystrybucji cyfrowej, a z ** z dystrybucji cyfrowej na PC.

A co z całym rokiem?

Mamy już połowę 2019 roku, więc można także podsumować to, co najchętniej kupowali gracze w pierwszym półroczu. Wyniki przedstawione poniżej są tylko dla Stanów Zjednoczonych, więc niewykluczone, że w innych częściach świata, przedstawiałby się zupełnie inaczej. Tutaj także na pierwszej pozycji króluje Mortal Kombat 11, więc to tylko potwierdza, jak wielki sukces osiągnął producent z tą odsłoną swojej serii.

Mortal Kombat 11

Kingdom Hearts III

Tom Clancy’s The Division 2**

Anthem**

Resident Evil 2 2019

Super Smash Bros. Ultimate*

Red Dead Redemption II

Days Gone

MLB 19: The Show

Sekiro: Shadows Die Twice

Poniżej znajdziecie jeszcze zestawienie dla każdej z konsol za ostatni miesiąc i podobnie, jak dane powyższe, przedstawione są one dla USA.

Najchętniej kupowane gry na PlayStation 4

Mortal Kombat 11

Days Gone

MLB 19: The Show

Rage 2*

Grand Theft Auto V

Marvel’s Spider-Man

Red Dead Redemption II

Call of Duty: Black Ops IIII

NBA 2K19

Tom Clancy’s The Division 2

Najchętniej kupowane gry na Xboksa One

Mortal Kombat 11

Rage 2*

Red Dead Redemption II

Tom Clancy’s The Division 2

Grand Theft Auto V

NBA 2K19

Minecraft

Forza Horizon 4

Call of Duty: Black Ops IIII

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Najchętniej kupowane gry na Nintendo Switch

Super Smash Bros. Ultimate*

Mario Kart 8*

New Super Mario Bros. U Deluxe*

The Legend of Zelda: Breath of the Wild*

Mortal Kombat 11

Yoshi’s Crafted World*

Super Mario Party*

Super Mario Odyssey*

Pokemon: Lets Go Pikachu*

Pokemon: Lets Go Eevee*

Widać więc, że NetherRealm Studios będzie miało przed sobą bardzo dobry rok. Oby tak dalej!

Nowe gry, PC-ty oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: NPD / IGN / GamesSpot / NetherRealm Studios / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment