You are here
Najlepszy smartfon – co królowało w październiku na AnTuTu? artykuły News 

Najlepszy smartfon – co królowało w październiku na AnTuTu?

Wiadomo, że benchmarki od AnTuTu nie są do końca miarodajne, ale przynajmniej pokazują, na co zwrócić uwagę. Jaki więc był najlepszy smartfon w ciągu ostatnich tygodni według wyników testów przeprowadzanych przez firmę i użytkowników. Chyba nie będzie tutaj większych zaskoczeń, gdy przeczytacie, który smartfon okazał się tym najlepszym – zarówno wśród flagowców, jak i wśród średniopółkowców.

Najlepszy smartfon w AnTuTu
Fot. AnTuTu / Najlepszy smartfon z flagowców

Do zestawień, które publikowane są przez AnTuTu co miesiąc, należy podchodzić trochę z przymrużeniem oka. Nie od dziś wiadomo, że ich wyniki nie zawsze odzwierciedlają to, co jest w rzeczywistości. Mimo wszystko dobrze sobie czasem spojrzeć na to, który ze smartfonów jest tym najlepszym i zastanowić się, dlaczego właśnie ten model charakteryzuje się najlepszą wydajnością. Co w ciągu ostatnich tygodni było najlepsze?

Najlepszy smartfon – zestawienie flagowców

W tym miesiącu zestawienie zostało zdominowane przez dwóch producentów, choć żaden z nich nie zajął pierwszego miejsca. Tutaj zdecydowanie rządzi ROG Phone 2 od Asusa, ale trudno się temu dziwić. Najmocniejszy z procesorów, czyli Qualcomm Snapdragon 855+ w zestawie z 12 GB RAM robi swoje. Jednak kolejne miejsca to już niemałe zaskoczenie, bo cztery kolejne lokaty zajmuje jeden producent – OnePlus. Widać dobre podzespoły razem z doskonałą optymalizacją robią swoje. Oczywiście należy się tutaj zastanowić czy przypadkiem OnePlus nie „pomógł” tym wynikom, ale nie szukajmy dziury w całym. Lista, gdzie pokazywany jest najlepszy smartfon z flagowców pokazuje także, że procesor ma znacznie. Snapdragon poradził sobie bowiem lepiej, niż Exynos od Samsunga, choć reszta specyfikacji pozostawała bez zmiany.

 1. Asus ROG Phone 2 (12 GB RAM / 512 GB dysk)
 2. One Plus 7T Pro (8 GB RAM / 256 GB dysk)
 3. One Plus 7T (8 GB RAM / 128 GB dysk)
 4. One Plus 7 Pro (12 GB RAM / 256 GB dysk)
 5. One Plus 7 (8 GB RAM / 256 GB dysk)
 6. Samsung Galaxy Note 10+ (Snapdragon 855 / 12 GB RAM / 256 GB dysk)
 7. Asus ZenFone 6 2019 (6 GB RAM / 128 GB dysk)
 8. Samsung Galaxy Note 10+ (Exynos 9825 / 12 GB RAM / 256 GB dysk)
 9. Samsung Galaxy Note 10+ 5G (Exynos 9825 /12 GB RAM / 256 GB dysk)
 10. Samsung Galaxy Note 10 (Exynos 9825 / 8 GB RAM / 256 GB dysk)

Najlepszy smartfon – zestawienie średniopółkowców

Najlepszy smartfon wśród przedstawicieli średniej półki także nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem, bo pierwsze miejsce przypadło ostatniej najgłośniejszej z premier. Mówimy tutaj o Redmi Note 8 Pro, które szturmem zdobyło nie tylko zestawienie średniopółkowców, ale także i sam rynek sprzedaży. Tutaj zresztą widać, kto najczęściej jest wybierany, bo oprócz Xiaomi, najwięcej na liście jest pozycji od Realme, czyli kolejnej chińskiej marki. Wśród całej dziesiątki, jedyni Samsung ze swoim Galaxy A70 zdaje się wyróżniać z „tłumu”.

Najlepszy smartfon
Fot. AnTuTu
 1. Redmi Note 8 Pro
 2. Vivo Z1 Pro
 3. Xiaomi Mi 9 SE
 4. Realme XT
 5. Realme XT
 6. Xiaomi Mi 9 Lite
 7. Redmi Note 7 Pro
 8. Samsung Galaxy A70
 9. Realme 3 Pro
 10. Xiaomi Mi 8 Lite

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: AnTuTu / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment