You are here
Star Wars na podium, ale nie ma siły na Modern Warfare Gry konsole 

Star Wars na podium, ale nie ma siły na Modern Warfare

Kiedy przez chwilę wydawało się już, że dominacja dzieła Activision została przerwana, a tytuł spadł z TOP 3, wszystko wróciło do normy. Na liście najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii doszło do solidnego przetasowania. Nowe Star Wars na podium cieszy, bo to tytuł wyjątkowy, ale inne miejsca to już przykład na coraz większą dominację Nintendo.

Star Wars na podium
Fot. Electronic Arts

Końcówka roku obfitowała w naprawdę mocne premiery i to na praktycznie każdą platformę. Pojawił się przecież nawet Wiedźmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switch i choć na chwilę zagościł na liście najlepiej sprzedających się tytułów w Wielkiej Brytanii, to nie zagościł tam na długo. To samo można powiedzieć o Death Stranding, które po bardzo dobrym debiucie, w tym tygodniu wylądowało już poza pierwszą dziesiątką.

Star Wars na podium

Star Wars na podium, chyba nie jest dla nikogo wielkim zaskoczeniem. W końcu produkcja od EA była wyczekiwana od miesięcy i teraz znalazła się na drugiej lokacie, czyli dokładnie tak samo, jak miało to miejsce przed tygodniem. Mocny start i niewielkie spadki zainteresowania przyczyniły się do tego, że gracze dalej chętnie sięgają po produkcje osadzoną w świecie Gwiezdnych Wojen. Tym razem jest to zupełnie coś innego, niż ostatnie gry z tego uniwersum, bo skupiono się na rozgrywce dla pojedynczego gracza i zmieniono także perspektywę. Teraz poczynania głównego bohatera obserwujemy zza jego pleców.

Star Wars na podium to duże wydarzenie, ale nie tak duże, jak ponowny powrót na szczyt Call of Duty: Modern Warfare. To jedna z lepiej sprzedających się odsłon serii i w Activision muszą być teraz naprawdę zadowoleni z tego, jak wszystko się potoczyło. Niewykluczone, że to zasługa zbliżającego się „Czarnego piątku”. W końcu wielu producentów zdecydowało się na stworzenie całkiem atrakcyjnych przecen (zarówno Microsoft, jak i Sony). Jednak w sytuacji Nintendo sprawy wyglądają trochę inaczej, bo platforma jest mniej popularna od konkurencji, a i tak dominuje w nowym zestawieniu sprzedaży z Wielkiej Brytanii.

Co kupowali gracze w zeszłym tygodniu?

Nintendo ze swoim Switch weszło teraz w idealny moment, bo gracze od konkurencji czekają na kolejną generację konsol od Sony oraz Microsoft, a Japończycy po prostu robią swoje i wypuszczają gry bazujące na sprawdzonych bohaterach. Na trzecim miejscu uplasowało się w tym tygodniu Pokémon Sword, ale na samej liście znajdują się jeszcze Pokémon Shield, Luigi’s Mansion 3, Mario Kart 8: Deluxe oraz Mario & Sonic At The Tokyo Olympic Games 2020. Łącznie więc połowa z TOP 10 należy do tytułów ekskluzywnych na Nintendo Switch.

Dalej doskonale radzi sobie FIFA 20, która od momentu swojego debiutu nie chce zejść z listy najlepiej sprzedających się produkcji. Teraz wylądowała na pozycji czwartej, co jest wzrostem względem zeszłego tygodnia, gdy gra zajmowała pozycję oczko niżej. Warto także wspomnieć o Death Stranding, które znalazło się już poza TOP 10 i obecnie jest na 13 pozycji oraz zanotowało spadek o 51 procent względem zeszłego tygodnia. Wspomniany wcześniej Black Friday przyczynił się też do ponownego wzrostu zainteresowania grami na Xbox, bo w Wielkiej Brytanii sprzedawane były one w zestawie razem z konsolą, co wyjaśnia obecność na liście takich produkcji, jak Sea of Thieves czy Minecraft.

Lista najczęściej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii

  1. Call of Duty: Modern Warfare
  2. Star Wars Jedi: Fallen Order
  3. Pokémon Sword
  4. FIFA 20
  5. Pokémon Shield
  6. Luigi’s Mansion 3
  7. Mario Kart 8: Deluxe
  8. Minecraft
  9. Mario & Sonic At The Tokyo Olympic Games 2020
  10. Fortnite: Darkfire Bundle

Nowe gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GamesInformer / EA / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment