You are here
Najwydajniejszy smartfon w AnTuTu to taki, którego nie kupisz artykuły News 

Najwydajniejszy smartfon w AnTuTu to taki, którego nie kupisz

Rankingi służą do tego, żeby ludzie mieli się o co kłócić w komentarzach. Dobrze wiemy, że nie zawsze takie wyniki oddają rzeczywistość. Jednak te, które regularnie publikuje AnTuTu można brać w miarę na poważnie. Zobaczmy najwydajniejszy smartfon w AnTuTu, który w poprzednim miesiącu zajął pierwsze miejsce.

Xiaomi Black Shark

Benchmark AnTuTu zbiera informacje o wydajności urządzeń, a następnie przydzielana jest im odpowiednia punktacja. W opublikowanym podsumowaniu czerwca widać, że najwięcej smartfonów, które się tam znalazły, wyposażone są w procesor Qualcomm Snapdragon 845, a pierwsze miejsce zajmuje model, którego próżno szukać w Polsce. Dodajemy do tego to, że został on stworzony z myślą o graczach, a to już daje nam pewien pogląd sytuacji.

Najwydajniejszy smartfon w AnTuTu

Pierwsze miejsce w opublikowanym rankingu zajmuje telefon, którego specyfikacja robi wrażenie. To Xiaomi Blask Shark, czyli sprzęt skrojony pod zapalonych graczy. Warto wspomnieć, że pojawił się on także z dodatkową nakładką, która była jednocześnie padem. Pod maską znajduje się oczywiście Qualcomm Snapdragon 845 oraz 6 GB RAM lub 8 GB. Telefon wyposażono w specjalny system chłodzenia, który jest w stanie obniżyć temperaturę urządzenia podczas rozgrywki. W AnTuTu smartfon wykręcił w czerwcu 287 759 punktów.

Najwydajniejszy smartfon w AnTuTu

Najwydajniejszy smartfon w AnTuTu miał niewielka przewagę nad kolejnym z telefonów na liście. Jest nim Vivo NEX, które oprócz doskonałej specyfikacji, został wyposażony także w specjalną, wysuwającą się z obudowy kamerę. Ten chiński model wykręcił aż 284 227 punktów i był odrobinę lepszy, niż zamykający podium OnePlus 6 (282 275 pkt.).

Snapdragon 845 na prowadzeniu

Każdy ze smartfonów, który znalazł się na podium, wyposażony został w ten sam procesor. Chodzi oczywiście o model, który bezsprzecznie kojarzony jest z flagowcami. Qualcomm Snapdragon 845 potrafi dać niezłego kopa, a w zestawie z dobrze skrojonym oprogramowaniem, potrafi zdziałać cuda. Ten sam procesor znalazł się w kolejnym modelu na liście, czyli Xiaomi Mi 8. To nie dziwi, ale zaskakujące jest miejsce numer pięć. Na nim pojawił się bowiem Smartisan R1, który zyskał rozgłos w sieci głównie z powodu ogromnej ilości miejsca na dane.

Kolejne z modeli są już odrobinę starsze, ale dalej wyciągają naprawdę dobre wyniki. Mamy więc Samsung Galaxy 9+ (262 561), Xiaomi Mi Mix 2S (262 396), Samsung Galaxy S9 (261 918), Sony Xperia XZ2 (251387), a na ostatnim miejscu znalazła się Nubia Red Magic (214 580). Ten ostatni model to całkiem spore zaskoczenie na liście, bo przecież wyposażony jest w Snapdragona 835, a są już na rynku smartfony z silniejszymi procesorami. Widać więc, jak ważna jest dobra optymalizacja, bo specyfikacja nie gwarantuje wszystkiego.

Oczywiście dalej trzeba pamiętać, że takie rankingi są tylko statystyką i smartfon może wyciągać lepsze bądź gorsze wyniki. I jak, zaskoczeni tym, co znalazło się na pierwszej pozycji?

Wydajne smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym.

Źródło: AnTuTu / Xiaomi

 

Related posts

Leave a Comment