You are here
Nakładka LG UX 9.0 zupełnie jak One UI 2.0 Samsunga artykuły News 

Nakładka LG UX 9.0 zupełnie jak One UI 2.0 Samsunga

Na kanale południowokoreańskiego producenta w serwisie YouTube pojawił się nowy film. LG zdecydowało, że najnowszą nakładkę na system Android w wersji 10 pokaże właśnie za pośrednictwem rzeczonego serwisu. LG UX 9.0 wygląda obłędnie, ale nie sposób nie zauważyć mocnej inspiracji oprogramowaniem Samsunga.

LG UX 9.0
fot. LG (YT)

Na YT LG Mobile Global zagościł właśnie całkiem nowy materiał wideo. W jego treści zawarto najważniejsze zmiany wizualne dotyczące LG UX 9.0. Nakładka lub jak kto woli — modyfikacja systemu bazuje na Androidzie 10 i czerpie z niego pełnymi garściami. Choć soft z pewnością spodoba się fanom nowoczesnych interfejsów, nie można pominąć faktu jego podobieństwa do nakładki jednego z konkurentów.

LG UX 9.0 ujawnione na YT

Zielony Robot nie jest oprogramowaniem ograniczonym i zamkniętym dla wielu rozwiązań. To nie iOS, a twór, który można niemal dowolnie modyfikować. Modułowa konstrukcja pozwala producentom tworzyć nakładki zawierające mniej lub bardziej innowacyjne funkcje. Niektóre firmy dodają do oprogramowania prawdziwe perełki, jednak nakładka na Androida to nie tylko nowe funkcje. To również odmieniony wygląd poszczególnych elementów. Świetnie obrazuje to najnowsza propozycja ze stajni LG, która stanowi wariację na temat Androida 10.

https://www.youtube.com/watch?v=22tO2q1cJk8

Na powyższym wideo zawarto najważniejsze zmiany wizualne odnoszące się do nakładki LG UX 9.0. Wśród zmienionych elementów znajdziemy między innymi Dialer, Kontakty oraz aplikację Galeria. Odmieniono również panel szybkich akcji oraz dodano funkcje takie jak globalny Tryb Ciemny. To oczywiście tylko część ficzerów, dlatego obejrzyjcie z uwagą materiał od LG.

Jedno, na co chciałbym zwrócić uwagę, to podobieństwo LG UX 9.0 do oprogramowania Samsunga — One UI 2.0. Nie ma tutaj oczywiście mowy o żadnym kopiowaniu, ale stwierdzenie, że nie miała tutaj miejsca żadna „inspiracja”, byłoby niedomówieniem.

Źródło: LG (YouTube)

Related posts

Leave a Comment