You are here
Samsung przygotowuje One UI 2.0 z Androidem Q artykuły News 

Samsung przygotowuje One UI 2.0 z Androidem Q

Według serwisu Sammobile Samsung szykuje dla swoich urządzeń nową wersję nakładki One UI 2.0. Ta miałaby zadebiutować przy okazji wypuszczenia przez Google stabilnej wersji Androida Q, na którym bazuje wspomniane oprogramowanie. Jakich nowości możemy się spodziewać?

One UI 2.0
One UI fot. Samsung

Tytułowa nakładka w pierwszej kolejności trafi do najwydajniejszych smartfonów Samsunga i to nie powinno nikogo dziwić. Podobnie wyglądała sprawa wdrażania pierwsze odsłony One UI. O ile wersja 2.0 powinna zadebiutować w nieodległej przyszłości, o tyle na One UI 2.1 musimy zaczekać aż do premiery Galaxy S11. Tak przynajmniej wynika z zaufanych źródeł serwisu Sammobile.

One UI 2.0 oparte na Androidzie Q

O tym, że gigant z Mountain View przygotowuje się na rynkowy debiut stabilnej wersji oprogramowania Android Q, wiemy od dawna. Użytkownicy niektórych smartfonów już teraz mogą testować u siebie nadchodzące nowości. Nic więc dziwnego, w tym, że producenci sprzętu z Zielonym Robotem na pokładzie również szykują swoje modyfikacje oparte na rzeczonej platformie. One UI 2.0 jest więc kwestią czasu, ale czego konkretnie możemy spodziewać się po odświeżonej nakładce?

Niestety, serwis źródłowy nie zdradza zbyt wielu szczegółów dotyczących One UI 2.0. Wiemy jednak, że sofcie zostaną zaimplementowane takie ficzery jak Digital Wellbeing (Cyfrowa Równowaga)Tryb Skupienia, a także funkcja Live Caption. Naturalnie są to zmiany, które tyczą się Androida Q, dlatego też możemy spodziewać się tego, że południowokoreański producent doda do oprogramowania kilka autorskich rozwiązań.

One UI już teraz pracuję naprawdę przyjemnie i choć daleko mu do responsywności czystego Androida, nie sposób odmówić mu zadowalającej płynności. One UI 2.0 może wnieść wydajność Samsungów na wyższy poziom, wszak Android Q stawia na optymalizację.

Smartfony marki Samsung znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Sammobile

Related posts

Leave a Comment