You are here
Słuchawki AirPods w gratisie do iPhone’a 12 Pro artykuły News 

Słuchawki AirPods w gratisie do iPhone’a 12 Pro

To już kolejne doniesienie dotyczące poważnej zmiany w zestawach sprzedażowych smartfonów Apple. Przyszłoroczne iPhone’y miałby być dystrybuowane z integralnym „gratisem” w postaci bezprzewodowych słuchawek Apple AirPods. Pytanie, czy zawartość kartonika dotyczy każdej wersji urządzenia?

Nowe AirPods
fot. Apple

Apple nie jest specjalnie chętne do tego, aby dodawać do zestawów sprzedażowych gratisy. Problemem były do niedawna, nawet zdawałoby się standardowe akcesoria. Mowa o ładowarce pozwalającej na szybkie ładowanie smartfona. Ta obsługująca moc 18 W pojawiła się dopiero przy okazji premiery iPhone’a 11 Pro. Niemniej, redaktorzy serwisu DigiTimes twierdzą, że w przypadku przyszłorocznych smartfonów giganta z Cupertino jednym z dodatków okażą się słuchawki bezprzewodowe.

Słuchawki AirPods sprzedawane razem z iPhonem 12 Pro / 12 Pro Max

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jest to jedynie doniesienie. Serwis źródłowy powoduje się na własne, anonimowe, ale jednak zaufane źródła. Niestety, w dalszym ciągu jest to informacja niepotwierdzona i nie możemy być do końca pewni tego, czy Apple zdecyduje się na opisywany krok. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że iPhone’y są zwyczajnie drogie i konkurencja depcze im po piętach. Każda zmiana, każdy dodatek oraz każde akcesorium zawarte w zestawie sprzedażowym może okazać się bodźcem przechylającym szalę na drugą stronę.

Nawet jeśli Apple faktycznie zdecyduje się na rozszerzenie zestawu sprzedażowego o słuchawki AirPods, wątpię, że trafią one do podstawowych modeli. Obstawiam, że temat dotyczy wyłącznie modeli Pro oraz Pro Max. Trzeba wziąć bowiem pod uwagę to, że na chwilę obecną rzeczone akcesorium kosztuje aż 799 złotych. Sadownicy raczej nie pozwolą sobie na każdorazową „stratę” tak wysokiej kwoty. Nie w przypadku tańszego (w rozumieniu Apple urządzenia).

Na koniec wspomnę tylko, że zbliżony krok rozważają podobno Xiaomi oraz Samsung. Na ile prawdopodobna jest realizacja, pokaże czas.

Źródło: DigiTimesMacrumor

Related posts

Leave a Comment