You are here
Next Acer – konferencja i nowe Predatory artykuły Bez kategorii News 

Next Acer – konferencja i nowe Predatory

Dziś w Nowym Jorku odbyła się konferencja Next Acer, na której pokazano kilka ciekawych sprzętów. Jak można było przypuszczać, skupiono się głównie na urządzeniach dla graczy, ale to było przecież oczywiste. Nowe Predatory oraz Oriony to jednak nie wszystko, co pokazano na Next Acer.

next acer

Jason Chan, prezes Acer, zaczął od mówienia o tym, czym jest symfonia. O tym, jak niełatwo ją stworzyć i jak ważne jest przywiązanie do detali. Przyświecało temu wszystkiemu stwierdzenie, że Acer innowacje ma w swoim DNA. Dużo było mówione o tym, ile to nagród producent zdobył podczas swojej bytności na rynku. Zaproszono nawet przedstawiciela iF Design Award, czyli nagrody przyznawanej przez międzynarodowe jury produktom m.in. o wyjątkowym designie i wykonaniu. Potem kilka słów o tym, jak to produkty Acer są najbardziej pożądanymi na Amazonie.

Powiedziano także kilka słów o Park, czyli nowym miejscu na mapie Dubaju, gdzie powstało miejsce w całości stworzone do doświadczania wirtualnej rzeczywistości. Była także mowa o tym, jak StarVR, spółka odpowiedzialna za rozwiązania związane z VR będą wprowadzane do urządzeń szkoleniowych czy wykorzystywane w architekturze i rozrywce.

Nex Acer – sprzęty na co dzień

Kiedy przyszła pora na prezentacje sprzętów, zaczęto od Swift 5, czyli 15,6’’ laptopa z dotykowym ekranem FHD IPS, który ważyć ma zaledwie 1 kilogram! Kolejnym urządzeniem był laptop, który możemy dowolnie przekręcać i wykonany w całości z aluminium. Mowa o Chromebook Spin 13, który dostanie procesor Intela ósmej generacji, a za system będzie robił ChromeOS. Nowy tablet, Chromebook Tab 10 także będzie działał na tym systemie, a dodatkowo zostanie wyposażony w dedykowany stylus od Wacom. Dość duże ramki wokół ekranu wyglądają odrobinę topornie, ale pamiętajmy, że na scenie wszystko wygląda inaczej, niż później w rzeczywistości.

Acer Swift 5

Chromebook Spin 13

Chromebook Tab 10

Gaming na najwyższym poziomie

Kiedy przyszła pora na urządzenia gamingowe, przedstawiono nowego potwora, czyli desktop Nitro 50, który pojawi się wraz z monitorem Nitro VG0. Komputer będzie miał procesory Intela ósmej generacji (Core i7) i karty GeForce GTX 1060. Kolejną zaprezentowaną nowością były specjalne wydania Predatora Helios 300 (Intel Core i7-8750H i GeForce GTX 1060), który wraz z akcesoriami, ma pojawić się w biało-złotej kolorystyce.

Następnie przyszła pora na Predator Helios 500 z Intel Core i9-8950HK, kartą GeForce GTX 1070 oraz częstotliwością odświeżania 144 Hz. O odpowiednie chłodzenie będą dbały dwa wentylatory AeroBlade 3D, które mają pojawiać się także w innych laptopach gamingowych Acer. Pojawiły się także produkty peryferyjne w tym nowa myszka Cestus 510, która wyposażona będzie w 8 programowalnych przycisków i charakterystyczne podświetlenie. Nie zabrakło także fotela gamingowego, ale zachęcano do jego obejrzenia na żywo, więc na prezentacji nie podano żadnych szczegółów. Za to pokazano jeszcze specjalną walizkę do przenoszenia sprzętu wykonaną z materiałów odpornych na kurz i wodę.

Nitro 50

Predator Helios 300

Predator Helios 500

Cestus 510

Nowe desktopy

Przedstawiono także nowych członków rodziny Orion. Predator Orion 5000 w środku będzie miał procesor Intel Core i7+ 8700K oraz dwie karty GeForce GTX 1080 Ti. Kolejnym produktem był Predator Orion 3000 z procesorem Intel Core i7+ 8700, gdzie na pokładzie znalazła się grafika NVIDIA GeForce GTX 1080. Na sam koniec prezentacji zaproszono przybyłych na wrześniowe targi IFA oraz zaprezentowano trailer nowego filmu pt. Predator.

Predator Orion 5000

Predator Orion 3000

Nowym urządzeniem od Acera przyjrzymy się raz jeszcze „na spokojnie”. Wyczekujcie nowych artykułów!

Po najnowsze urządzenia i smartfony, zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: NextAcer / Producent

Related posts

Leave a Comment