Xiaomi Black Shark

Top 10 w AnTuTu – kto był najlepszy we wrześniu?

Benchmarki to coś, co czasem może przekonać niezdecydowanych do zakupu konkretnego sprzętu. Jednak dla większości użytkowników to tylko niewiele mówiące im liczby. Za to już rankingi to coś, co działa chyba na każdego. Jak więc prezentuje się Top 10 w AnTuTu za ostatni miesiąc? Bez większych niespodzianek, bo król jest tylko jeden.

Xiaomi Black Shark

Od kilku miesięcy oglądanie wyników Top 10 w AnTuTu może przyprawiać konkurencję Xiaomi o siwe włosy. Od lipca praktycznie nic się nie zmieniło, tylko wyniki gamingowego potwora stają się coraz lepsze i lepsze. Tak, dalej na pierwszym miejscu wśród telefonów jest Xiaomi Black Shark. I tak, dalej nie dostaniemy go oficjalnie w Polsce. Są jednak szanse na to, że jego kolejna generacja pojawi się po za granicami Chin. Wprawdzie premiery urządzenia jeszcze nie było, ale jest przynajmniej na co czekać. Kto więc znalazł się na kolejnych miejscach w rankingu?

Top 10 w AnTuTu wrzesień

Ciekawe przetasowanie nastąpiło na kolejnych miejscach w Top 10 w AnTuTu, bo na drugą pozycję wskoczyła nowość. To Meizu 16, które zostało zaprezentowane w sierpniu tego roku. I choć Meizu nie jest typowym smartfonem wybieranym przez użytkowników, to miejsce na podium może to zmienić w kilku przypadkach. Z zapowiedzi wynikało, że to może być naprawdę wyjątkowy sprzęt i to się sprawdziło. Miejsce trzecie zajmuje Asus ROG, czyli kolejny smartfon stworzony do działań gamingowych.

Czwarta pozycja przypadła smartfonowi Smartisan Nut R1, choć naprawdę niewiele brakowało mu do tego, żeby wejść na trzecie miejsce. Ogólnie cała czołówka jest wyjątkowo mocna, jeżeli chodzi o benchmarki AnTuTu i wśród klientów, którzy swoje decyzje zakupowe podejmują w ten sposób, decydować może cena urządzenia. I cóż, każdy ze smartfonów swoje kosztuje. Miejsce numer pięć na wrześniowej liście zajmuje Vivo NEX, czyli urządzenie, które głównie kojarzyło się do tej pory z wysuwanym modułem aparatu. Teraz to może się zmienić. Kolejne pozycje to już praktycznie dominacja jednego gracza.

Top 10 w AnTuTu wrzesień

Xiaomi lepsze

Popularne hasło sprawdza się w przypadku tego rankingu wprost idealnie. Chiński producent, oprócz tego, że zajął pozycję lidera, pojawił się jeszcze trzykrotnie. Interesujące jest to, że z tym samym modelem smartfona, ale w różnych jego edycjach. Chodzi oczywiście o ostatniego flagowca, czyli Xiaomi Mi 8. I tak, wersja Screen Fingerprint Edition zajmuję pozycję 6, a tuż za nią uplasował się Xiaomi Mi 8 Explorer Edition. Ostatnie miejsce, zamykające Top 10 w AnTuTu to już podstawowa Mi 8. Innymi słowy, na dziesięć miejsc, Xiaomi zajmuje aż cztery. To wielki sukces dla firmy i z pewnością przełoży się na wynik finansowy.

Ostatnie dwa nieopisane jeszcze pozycje należą także do firm z Chin. Miejsce ósme należy do ostatniego wcielenia OnePlus, czyli smartfona z numerem sześć. Przed ostatnią pozycję okupuje już Oppo Find X.

Top 10 w AnTuTu – wrzesień

  • Xiaomi Black Shark – 293,009 punktów
  • Meizu 16 – 292,000 punktów
  • Asus ROG -291,217 punktów
  • Smartisan Nut R1 – 290 827 punktów
  • Vivo NEX – 287,971 punktów
  • Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint – 286,636 punktów
  • Xiaomi Mi 8 Explorer – 286 143 punktów
  • OnePlus 6 – 286 006 punktów
  • Oppo Find X – 284,695 punktów
  • Xiaomi Mi 8 – 283 117 punktów

Smartofny, które sprostają najtrudniejszym wyzwaniom, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: AnTuTu / GizmoChina

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...