DJIOsmo 750x300 1

Nieporuszone DJI OSMO

Życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Prosta rada, która odnosi się do wszystkiego, co robimy. Dlaczego więc męczymy się, wstrzymujemy oddech i modlimy się o nieporuszony obraz podczas kręcenia wideo? Lepiej skorzystać z gimbala, np. DJI OSMO.

DJIOsmo 750x300 1

Jeżeli przegapiliście to, czym jest DJI OSMO, warto nadrobić zaległości. Urządzenie może się szczególnie przydać wtedy, gdy dużo podróżujecie i zależy wam, by nagrania z wojaży były najwyższej jakości. Kamera 4K, stabilizator obrazu Zenmuse X3 wraz z gimbalem to rozwiązanie, które eliminuje niepotrzebne lub zbyt drogie urządzenia. OSMO ma wszystko zamknięte w jednym, poręcznym uchwycie. Wystarczy podłączyć smartfona.

12 megapikselowa matryca Sony Exmor CMOS (1/2.3’) pozwala na zapis wideo w formacie 4K (30 klatek na sekundę), a gdy zdecydujemy się na rozdzielczość FullHD otrzymujemy aż 120 kl/s (przy HD 60 kl/s). Gdy już przyzwyczaimy się do uchwytu pora zabrać się za kręcenie. Dużym ułatwieniem okazuje się aplikacja DJI GO, która pozwala nam na sterowanie OSMO z poziomu smartfona. Przy robieniu panoramy nie musimy się już przejmować tym, że nie obejmiemy całego interesującego nas otoczenia. 360 stopni osiągniemy bez żadnego problemu, a OSMO automatycznie dostosuje prędkość nagrywania tak, by efekt finalny nie potrzebował dodatkowych obróbek.

http://www.youtube.com/watch?v=xZCNJLp55ss

Oprócz podstawowego filmowania i robienia zdjęć, OSMO nadaje się także do bardziej ekstremalnych przeżyć. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny uchwyt do roweru, by nagrywać podróże. Nie musimy się obawiać, że film, który będziemy kręcić podczas stromego zjazdu z góry, trzeba będzie powtarzać. Jeżeli chcemy korzystać z OSMO zdalnie przy pomocy GO, warto zainteresować się trójnogim statywem. Dzięki niemu ustawienie urządzenia na „niesprzyjającej” powierzchni nie powinno stanowić problemu. No chyba, że ktoś nie boi się wbijać uchwyt w np. piasek na plaży lub opierać go o wystający z ziemi głaz.

Dla wszystkich, którzy interesują się profesjonalnym nagrywaniem, DJI OSMO wydaje się być sprzętem skrojonym na miarę. Prostym w obsłudze, poręcznym i przede wszystkim uniwersalnym. Sfilmujemy nim zarówno ślub znajomych jak i skok ze spadochronem. Cena urządzenia to około trzech tysięcy złotych, co nie wydaje się aż tak wygórowaną ceną za możliwości oferowane przez OSMO.

Źródło: DJI
Fot: jw.
_______________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...