Nighthawk X4S AC2600 – router premium od NETGEAR

Jak połączyć router z najwyższej półki z najszybszym Wi-Fi na świecie? Można to zrobić tak, jak firma NETGEAR, która wprowadza na rynek nowy produkt – Nighthawk X4S AC2600. Co o nim wiemy? 

Jeśli mielibyśmy krótko opisać najnowszy router, to w opisie znalazłyby się określenia: mający wszechstronne zastosowanie, szybki i niezawodny. Mający najnowsze Wi-Fi Wave 2 z technologią MU-MIMO oraz Quad-Stream sprzęt pozwala na jednoczesny sygnał wysyłany do wielu urządzeń. Przepustowość internetu osiąga nawet do 2.53Gbps. Nighthawk ma mocny procesor Dual Core 1.4Ghz, sprawdzi się zatem doskonale w dużych domach z siecią obciążoną wieloma urządzeniami.

Najnowsze Wi-Fi 802.11ac Wave 2 z technologią Quad-Stream na obydwu pasmach częstotliwości oraz MU-MIMO umożliwia obsługę wielu urządzeń w tym samym czasie bez spadku jakości. Dzięki wymienionym technologiom, dane pobierane są szybciej, streaming jest synchroniczny a zasięg Wi-Fi większy. Maksymalna prędkość połączenia pozwala na szybsze granie, zaś streaming filmów HD jest bardziej płynny i mniej czasu zajmuje buforowanie. Router ma wbudowane wysokiej mocy wzmacniacze, cztery bardzo wydajne zewnętrzne anteny oraz funkcję formowania wiązki (Beamforming+), które pozwalają likwidować martwe strefy. Technologia NU-MIMO umożliwia skierowanie strumienia danych o bardzo wysokiej szybkości nawet do trzech urządzeń w tym samym czasie, co znacząco skraca czas oczekiwania na dane.

Kompatybilność podłączonych do sieci urządzeń ze standardem 802.11ac znacznie powiększa zasięg routera. Nighthawk X4S AC2600 ma funkcję dynamicznego QoS, która rozpoznaje pojedyncze aplikacje i podłączone, pracujące urządzenia i nadaje im odpowiednie priorytety w sieci.

Najnowszy router od NETGEAR ma cztery zwykłe porty Gigabit Ethernet LAN do podłączenia konsol, smart TV, komputerów i jeden dodatkowy port Gigabit WAN. Urządzenie wyposażone jest w dwa porty USB 3.0 z eSATA, co razem z funkcją NETGEAR ReadySHARE pozwala na bezprzewodowe połączenie i dzielenie się zasobami dysków USB każdemu urządzeniu podłączonemu do domowej sieci. Z jej pomocą można też stworzyć sieciową drukarkę przez podłączenie jej do portu USB. Nighthawk ma też funkcję ReadySHARE Vault, która umożliwia automatyczne backupy danych na wszystkich PC w domu, by potem zapisać je na dysku USB podłączonym do routera.

Nighthawk X4S AC2600 jest zaawansowanym urządzeniem, ale jego obsługa jest intuicyjna i odbywa się za pomocą oprogramowania NETGEAR genie.

Cena tego modelu routera wynosi ok. 1250 zł.

 

Źródło: NETGEAR

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

562 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
iPhone 11 Pro
Jaki będzie Iphone 15 Ultra?

Informacje przez Apple nie zostały jeszcze ujawnione . Jednakże, można przedstawić kilka możliwych trendów na...