You are here
Determinacja godna pochwały, bo No Man’s Sky Next to potężna aktualizacja Gry pc 

Determinacja godna pochwały, bo No Man’s Sky Next to potężna aktualizacja

Jeżeli jakimś cudem przespaliście ostatnie kilka lat i nie macie pojęcia, co się przez ten okres działo, to prawdopodobnie ominęła was jedna z największych porażek w świecie elektronicznej rozgrywki. Mowa oczywiście o No Man’s Sky, które po szumnych zapowiedziach okazało się wielkim niewypałem. Czy aktualizacja No Man’s Sky Next zmieni cokolwiek?

No Man's Sky Next

Przed premierą tytułu ze stajni Hello Games, wiele osób sądziło, że czeka nas przełom w elektronicznej rozrywce. Wielki, niemal nieskończony świat, który pozwala graczowi na nieograniczoną eksplorację. Dodajmy do tego międzygalaktyczne bitwy oraz niesamowitą grafikę. Cóż, moment premiery dość mocno rozczarował graczy na całym świecie, którzy poczuli się oszukani. Doszło nawet do sytuacji, gdzie firma musiała bronić się w sądzie, gdzie złożono pozew o wprowadzenie w błąd za pomocą reklamy. Sprawę oddalono, ale niesmak pozostał.

No Man’s Sky Next

Wydawało się, że po tak ogromnej porażce, studio nie ma już szans na to, żeby ktokolwiek im zaufał. Gra kosztowała tyle co tytuł AAA, a wyglądała jak kiepsko zoptymalizowany „indyk”. Hype, który narósł wokół tytułu zrobił swoje i dlatego, kiedy premiera przyniosła praktycznie same negatywne reakcje, studio zaczęło ostro pracować nad aktualizacjami. Jednak raz nadszarpnięte zaufanie graczy nie tak łatwo odbudować. W końcu zamiast wyjątkowego wszechświata, gracze otrzymali niby losowe lokacje, które po bliższym ich poznaniu, okazywały się niemal identyczne. Przynajmniej w głównej warstwie, bo przecież planety wyglądały inaczej, ale po chwili gracze orientowali się, jak mocno wszystko jest powtarzalne.

Do tej pory pojawiły się trzy duże aktualizacje tytułu, a teraz nadciąga kolejna. No Man’s Sky Next ma wprowadzić w końcu to, co powinno pojawić się już na samym początku. Chodzi oczywiście o multiplayer. Dzięki temu będziemy mogli zwiedzać światy z przyjaciółmi lub po prostu innymi graczami z całego świata. Możliwa także będzie rywalizacja z innymi, co daje nadzieję na to, że No Man’s Sky zyska trochę „życia”. Zmianie ulegnie także grafika, która na zaprezentowanym spocie wygląda naprawdę ładnie. Co więcej, pozwala graczom na doświadczanie gry z zupełnie innej perspektywy. Do tej pory świat oglądany był z perspektywy pierwszej osoby, ale po aktualizacji No Man’s Sky Next, będziemy mogli w końcu zobaczyć naszą postać. Obraz z perspektywy trzeciej osoby da z pewnością wiele satysfakcji. Dodatkowe możliwości w personalizacji skafandrów też może sprawić, że gracze na dłużej zanurzą się w wirtualnym świecie. Bazy na obcych planetach można będzie budować teraz wszędzie, gdzie tylko gracze sobie zapragną.

Czy aktualizacje coś zmienią?

No Man’s Sky Next to z jednej strony duży krok i ukłon w stronę graczy, ale z drugiej strony, zbyt późno go wprowadzono. Duża część graczy zaufała producentom i kiedy to zaufanie zostało nadszarpnięte, przestali interesować się tytułem. Wprawdzie dalej wiele osób zanurza się w wykreowany przez Hello Games wszechświat, ale nie ma już mowy o wielkim sukcesie. Przynajmniej nie takim, na jaki liczyło studio.

Podobno stracone szanse mszczą się podwójnie, a w przypadku No Man’s Sky wygląda to chyba jeszcze gorzej. Aktualizacja pojawi się 24 lipca.

Laptopy oraz komputery i konsole, które pozwolą wam odpalić tytuł, znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: No Man’s Sky / Youtube

Related posts

Leave a Comment