You are here
Nokia 2.3 z Androidem One i ceną 109 euro oficjalnie artykuły News 

Nokia 2.3 z Androidem One i ceną 109 euro oficjalnie

HMD Global zaprezentował właśnie kolejny model z budżetowej półki cenowej. Nokia 2.3, bo o niej mówimy, może okazać się względnym, ale jednak sukcesem za sprawą przynależności do programu Android One oraz niską cenę. Ta wynosi bowiem 109 euro, co daje nam w bezpośrednim przeliczeniu na naszą walutę około 460 złotych.

Nokia 2.3
fot. FoneArena

Nie samymi flagowcami żyje rynek. Na uwagę klientów zasługują nie tylko najdroższe smartfony oraz nieco niżej wycenione średniaki. Całkiem istotną półką cenową w segmencie mobilnym jest segment budżetowy. Najnowszą propozycją jego dotyczącą jest Nokia 2.3 od HMD Global. Smartfon trafi do europejskich sklepów już w połowie grudnia.

Co oferuje Nokia 2.3?

Wygląd smartfona Nokia 2.3 może się podobać. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, że mamy do czynienia z budżetowcem. Obudowa prezentuje się schludnie, front zaś w lwiej części zajmuje 6,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD+ (1520 x 720 pix). Ekran otoczono dość wąskimi ramkami. Na dole pojawia się nieco większa przestrzeń z logo firmy, na górze znajdziemy łezkę pełniącą funkcję miejsca na aparat do selfie.

Za wydajność odpowiada tutaj czterordzeniowy układ MediaTek Helio A22, 2 GB RAM oraz 32 GB pamięci na dane. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspomnie 32 GB wzbogacić o kolejne 512 GB za pomocą karty microSD. Producent przewidział obecność odpowiedniego gniazda, co cieszy. Całość pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie. Urządzenie może pochwalić się obecnością akumulatora o pojemności 4000 mAh, który w założeniach ma zapewnić dwa dni pracy smartfona na jednym ładowaniu.

Nokia 2.3 otrzymała także podwójny aparat główny składający się z modułu podstawowego o rozdzielczości 13 Mpix ze światłem f/2.0 oraz 2 Mpix czujnika głębi. Zdjęcia selfie wykonamy aparatem o rozdzielczości 5 Mpix. Zabrakło tutaj niestety czytnika linii papilarnych, co nieco psuje dość pozytywny, jak na tę kwotę odbiór urządzenia.

Źródło: FoneArena

Related posts

Leave a Comment