You are here
iPhone 2021 bez portu Lightning — Ming-Chi Kuo ma dla nas coś jeszcze artykuły News 

iPhone 2021 bez portu Lightning — Ming-Chi Kuo ma dla nas coś jeszcze

Znany ze sprawdzalności swoich informacji analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, iż iPhone’y planowane na rok 2021 nie otrzymają już portu komunikacyjnego oraz ładującego Lightning. Mało tego, dowiadujemy się też o planach związanych z iPhonem SE 2 oraz SE 2 Plus. Zapowiada się potężna zmiana w świecie Apple.

USB-C / fot. Pixabay

Ming-Chi Kuo z TF International Securities opublikował nowy raport dotyczący nadchodzących generacji smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Znajdziemy w nim informacje o przyszłorocznych iPhone’ach, ale nie zabrakło odniesień do urządzeń mających trafić na rynek w 2021. Do rzeczy.

Kuo: Koniec Lightning, dominacja OLED-ów oraz iPhone SE 2 Plus

Kilka dni temu informowałem was o planach wydawniczych Apple na przyszły rok. Link do artykułu znajdziecie na dole wpisu. W 2021 roku możemy spodziewać się aż czterech smartfonów, których premiery zostaną rozbite na dwa oddzielone wieloma miesiącami terminy. Każdy z nich otrzyma modem sieci 5G oraz ekran typu OLED. Chodzi o modele:

  • 5,4-calowy ekran OLED, moduł 5G, podwójna kamera
  • 6,1-calowy ekran OLED, moduł 5G, podwójna kamera
  • PRO — 6,1-calowy ekran OLED, moduł 5G, potrójna kamera z sensorem 3D
  • PRO — 6,7-calowy ekran OLED, moduł 5G, potrójna kamera z sensorem 3D.

Choć nie znamy planów związanych z kolejnymi latami, za sprawą informacji od Ming-Chi Kuo dowiadujemy się o tym, że niektóre iPhone’y na rok 2021 zostaną pozbawione portu Lightning. Prawdopodobnie chodzi o najwyższe warianty urządzenia, w których zagości port USB-C. To jednak nie wszystko. Wspomniany analityk wspomina również o modelach SE 2 oraz SE 2 Plus. Pierwszy z wymienionych miałby zadebiutować już w przyszłym roku, drugi — w 2021 roku. Niestety, na tym kończą się informacje. Na kolejne wieści musimy niestety zaczekać.

Źródło: 9to5Mac

Related posts

Leave a Comment