You are here
Sieć 5G w Lublinie — Orange i Nokia uruchamiają nadajniki artykuły News 

Sieć 5G w Lublinie — Orange i Nokia uruchamiają nadajniki

Zainteresowanie, jakie wzbudza sieć 5G, jest ogromne. Szczególnie teraz, gdy operatorzy działający w Polsce stawiają kolejne maszty zgodne z nadchodzącym standardem. Kolejne testy wdrożeniowe Orange wystartowały właśnie w Lublinie. Co ciekawe, podobnie jak to ma miejsce w T-Mobile, telekom współpracuje nie z Huawei, a Nokią.

Sieć 5G
fot. Orange

Testy Orange w sprawie sieci 5G odbywają się już Warszawie, ale operator ani myśli ograniczać się do stolicy. Pomarańczowi poinformowali właśnie o wdrażaniu rzeczonego rozwiązania w Lublinie, gdzie wspólnie z Nokia postawili aż dziesięć stacji bazowych. Te działają w dzielnicach Ponikwoda, Tatary, Wieniawa i Śródmieście.

Sieć 5G w Orange

Orange, a uściślając – partnerzy firmy uruchomili w lublinie aż stacji bazowych, w których generowana prędkość transferu wynosi aż do 800 Mb/s. Wszystkie maszty działają w oparciu o częstotliwość 3,4-3,6 GHz przy paśmie 80 MHz. 

Lublin jest przyjaznym miejscem dla najnowszych technologii. W mieście działa prężny sektor IT skupiony w ramach ekosystemu Lubelskiej Wyżyny IT. Jesteśmy też ważnym ośrodkiem akademickim. Od lat wdrażamy rozwiązania, czyniące z Lublina miasto inteligentne (Smart City), a przez to również bardziej atrakcyjne dla inwestorów. Zależy nam, żeby miasto odpowiadało potrzebom i ambicjom mieszkańców. W ten sposób krok po kroku budujemy nowoczesny Lublin, a testy sieci mobilnej 5G realizowane przez Orange i Nokię potwierdzają pozycję Lublina w zakresie wdrażania idei Smart City – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Orange zapewnia, że sieć 5G w Lublinie działa podobnie do tej warszawskiej. Oznacza to, że przemieszczanie się pomiędzy stacjami bazowymi odbywa bez zrywania połączenia. Zasięg „rozsyłany” jest w promieniu 360 stopni, zaś sam internet trafia do instalacji światłowodem operatora o przepustowości 10 Gb/s.

Źródło: Orange

Related posts

One thought on “Sieć 5G w Lublinie — Orange i Nokia uruchamiają nadajniki

  1. Veto

    Oto komentarz skierowany do Rzecznika Sieci komórkowej Orange. (Jeśli mieszkacie na tym terenie możecie skorzystać z tego szablonu, możecie go wysłać e-mailem, listem itp.)
    Do rzecznika sieci komórkowej Orange. Szanowny Panie, pojawiły się medialne informacje, że w Lublinie rozpoczęły się testy sieci 5G. Mieszkam na terenie prezentowanym na mapie, na jednym z tych osiedli. Rozumiem, że do przeprowadzenia testów uruchamiacie nadajniki pracujące w częstotliwości 5G. Nadajniki te oddziaływują na mieszkańców wymienionych osiedli. Szanowny Rzeczniku Orange, informuję, że nikt mnie o zgodę na testy nie pytał. Powołuję się na Konstytucję RP. Zgodnie z Art. 39. Zasada wolności od eksperymentów Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. W związku z tym raz jeszcze pytam jakim prawem testujecie coś na mnie. Nie wyrażam na to zgody. Proszę też podać w odpowiedzi na ten komentarz link do wyników badań potwierdzających bezpieczeństwo oddziaływania sieci 5G na człowieka i organizmy żywe. W przypadku braku odpowiedzi lub linku rozumiem, że takich badań nie posiadacie. Informuję też, że dysponuję wynikami badań potwierdzających moje zdrowie. W przypadku zmian zastosuję odpowiednie kroki prawne. Podkreślam raz jeszcze, nie wyrażam zgody na żadne eksperymenty i testy medyczne na mojej osobie. Informację o moim sprzeciwie podaję do Państwa oraz publicznej wiadomości.

Leave a Comment