Nokia Asha 210 zaprezentowana

Kiedy pytam znajomych nie zainteresowanych smartfonami, czego oczekują od swojego telefonu komórkowego odpowiadają:  ładne, proste, Nokia. To są wymagania zdecydowanej większości osób dla których inteligentne smartfony są zwyczajnie niepotrzebne. Tak, istnieją takie osoby. Dla nich nowa Nokia Asha może okazać się idealnym produktem. Dlaczego?

750x300 nokia

Jak wiemy Fiński producent obecnie stawia na smartfony z serii Lumia pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone, ale nie zapomina o swoim dawnym, prostym środowisku s40. Telefony Asha opierają się właśnie o te proste rozwiązanie i pozwalają na wykonywanie podstawowych czynności. Ponadto w przypadku modelu 210 zaimplementowano kilka rozwiązań mających dostosować słuchawkę do obecnych czasów – ery serwisów społecznościowch.

Jednym słowem uświadczymy tutaj integracje, choć ograniczoną, z serwisami takimi jak Facebook czy Twitter. Wbudowane zostaną też komunikatory pochodzące z wcześniej wspomnianych serwisów. Co ciekawe na Nokii możemy dostrzec przycisk dedykowany aplikacji WhatsApp, która jest alternatywą dla SMS’ów. Jej popularność stale rośnie, dlatego powinniśmy docenić  klawisz w najbliższym czasie.

Telefon będzie występował nawet w wersji na dual sim, co dotychczas było domeną chińskich producentów. Nie wiem jak Wam, ale dla mnie rozwiązanie wydaje się przydatne. Sami odpowiedzcie sobie na pytanie: ilu waszych znajomych korzysta z dwóch numerów? Jeden służbowy, a  drugi prywatny.

W sytuacji w której będziemy chcieli zaczerpnąć wiedzy z bogactw stron internetowych pomocna może okazać się przeglądarka Xpress. Trzeba tu wyraźnie zaznaczyć, że posiada ona funkcje kompresji danych podobną do Opery mini, co pozwoli zaoszczędzić na transferze.

http://www.youtube.com/watch?v=FQ6MH66K1Qo

Samo urządzenie posiada wymiary 111.5 x 60 x 11.8 mm, a jest wyposażone w 2.4 calowy ekran QVGA (320×20) wyświetlający 65 tyś. kolorów. Waga … piórkowa, a konkretnie 97.3 gramy.

Pamięć telefony to 64Mb, ale możemy ją rozszerzyć poprzez kartę SD (do 32GB). 

Sposoby łączności: EGPRS, Bluetooth 2.1 EDR, oraz złącze micro USB. Jest to dość skromne, ale czego więcej potrzeba w zwykłym telefonie.

Myślę, że użytkownicy o małych wymaganiach będą naprawdę zadowoleni.

 

Źródło: http://mynokiablog.com/

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...