Telefon za 12$… i Nokia 3310 się chowa.

Chiny słyną z podróbek, małych rączek i dobrego jedzenia. Nasz szczególnie interesuje fakt, jakim są podróbki urządzeń mobilnych. Produkty made in China charakteryzują się dobrym opisem i parametrami, ale najczęściej tylko na papierze. Często też wyglądają naprawdę dobrze i świetnie imitują oryginały. Jednak biorąc telefon do ręki, a już nie daj boże użytkując go, szybko zdajemy sobie sprawę z błędu jaki popełniliśmy kupując urządzenie. No i czas, po którym wysiadają nam podzespoły jest o wiele krótszy niż ten, który poświęciliśmy czekając na paczkę z Chin.

dozendp 1
Już nie raz spotkaliśmy się z inicjatywą, która miała na celu stworzenie telefonu idealnego dla ludzi z uboższych rejonów naszej planety. Raz nawet widzieliśmy komputer, który był stworzony w celu wdrożenia informatyki do Afryki i kosztował tylko kilkadziesiąt złotych. Ale na światowym rynku jeszcze nigdy nie pojawił się tak tani telefon. Aż o teraz…

Chińczycy przeszli samych siebie i stworzyli telefon za 12 dolarów. Nazywa się Gongkai Phone i można go kupić na razie tylko w jednym miejscu w Mingtong Digital Mall. A co oferuje telefon za około 40 zł?

Pierwszą podstawowa funkcją jest dzwonienie, tak, to się na pewno przyda. Telefon obsługuje też Bluetooth, a nawet odtwarza pliki mp3. Posiada gniazdo USB i slot kart microSD. Napędza go 32 – bitowy procesor taktowany zegarem 260MHz, wspierany przez 8MB pamięci RAM. SMS’y przeczytamy na 2,5 calowym ekranie OLED, który wyświetla aż 2 kolory. W tym telefonie to na pewno luksus.

Jeśli zdecydujemy się na kupno tego cacka, dostaniemy go w zestawie z kablem USB, ładowarką i silikonowym protektorem, za to bez żadnej umowy czy simlocka. Co ciekawe telefon jest taki tani, bo jego produkcja to niecałe 10$, zapewne dlatego, że do złożenia urządzenia nie użyto nawet jednej śrubki i wszystko trzyma się na zatrzaskach.
Gongkai-phone
Brzmi ciekawie? Może nie dla wszystkich, bo żyjemy w czasach, gdzie liczy się tylko duży ekran i świetny aparat (którego zresztą Gongkai Phone nie posiada), ale dla osób, które potrzebują telefonu tylko do dzwonienia i SMS’owania i nie obchodzi ich wygląd urządzenia, to ten telefon może być idealny.

images
Z drugiej strony, tak jak wcześniej wspomniałam, wszystko co pochodzi z Chin nie może być pewniakiem. Więc mimo tego, że sama kupiłabym go, po to żeby go sprawdzić i przetestować, to przestrzegam przed rozczarowaniem, bo może nie dojechać do nas w jednym kawałku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...