Nokia-N1

Nokia i tablet z Androidem – to nie marzenia, lecz fakt.

Na dzisiejszy dzień Nokia zaplanowała premierę nowego urządzenia. Zważając na umowę z Microsoftem, nie mógł to być smartfon, ani nawet telefon. Fiński koncern sprytnie obszedł ustalenia zawarte z gigantem z Redmond i pokazał światu tablet, pracujący pod kontrolą Androida – N1.

Nokia-N1

Trudno w to uwierzyć, ale jednak. Nokia nie wycofuje się zupełnie z rynku urządzeń mobilnych. Tym razem postawiła na tablet. Czy słusznie? Odpowiedź na to pytanie poznamy z czasem, a teraz skupmy się na faktach.

Nokia N1 pracuje pod kontrolą zmodyfikowanego (Z-Launcher) Androida 5.0, co samo w sobie jest już na plus. Wspomniany sprzęt reprezentuje klasę poręczniejszych, mniejszych tabletów, dlatego też producent zdecydował się wyposażyć N1 w 7.9-calowy ekran o proporcjach 4:3, którego rozdzielczość wynosi 2048 x 1536 pikseli. Specyfikację wyświetlacza dopełnia Gorilla Glass 3.

Nokia-N1-Box

Za wydajność tabletu odpowiada czterordzeniowa 64-bitowa jednostka Intel Atom Z3580, z zegarem taktowanym częstotliwością 2,33 MHz, układ graficzny PowerVR G6430 oraz 2GB pamięci LPDDR3 RAM.

Pozostała część konfiguracji przedstawia się następująco:

  • 8Mpix aparat główny
  • 5Mpix kamerka do wideo rozmów
  • 32 GB pamięci flash
  • Głośniki stereo
  • Bateria o pojemności 5300 mAh
  • Wymiary: 200,7 x 138,6 x 6,9
  • Waga: 318 g

Na „papierze” tablet prezentuje się fantastycznie. Jaki okaże się w rzeczywistości i czy będzie miał szansę konkurować z topowymi konstrukcjami – dowiemy się najprawdopodobniej po pierwszych testach Nokii N1. Relatywnie niska cena (249$) nie pozostanie z pewnością bez wpływu na popularność tabletu.

Źródła: Twitter, Technospot, Phoneradar.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...