Nowa aplikacja aparatu z „czystego” Androida dostępna w Google Play

Google kilka tygodni temu poinformował nas o pracach nad nową aplikacją aparatu, która będzie dostępna „prawie” dla wszystkich. Wygląda na to, że słowa giganta nie były rzucane na wiatr. Wczorajszego wieczoru do sklepu Google Play zawitała wspomniana aplikacja i trzeba przyznać, że programiści odwalili kawał dobrej roboty…

Google camera750x300

Gigant z Mountain View kontynuuje swoją politykę, mającą na celu zapewnienie „świeżości” aplikacji. Po raz kolejny do Google Play trafia program, znany jedynie posiadaczom smartfonów z czystym Androidem. Mało tego, Google postarał się o redesign interfejsu oraz dodanie kilku ciekawych funkcji.

Wygląd i sposób obsługi nowej aplikacji znacząco odbiega od tego z czym mieliśmy do niedawna przyjemność, tudzież nieprzyjemność obcować. Na dole znajdziemy ikonkę spustu migawki, zaś chcąc przełączyć tryb aparatu należy przeciągnąć ekran z lewej do prawej. Następnie ukaże się nam kilka opcji:

Zdjęcia Sferyczne – tak, teraz każdy posiadacz Androida będzie mógł korzystać z tej innowacyjnej funkcji zarezerwowanej dotychczas jedynie dla urządzeń z linii Nexus oraz GPE. Cała zabawa ze wspomnianym trybem polega na zapisywaniu otaczającego nas krajobrazu w 360 stopniach. Nie trzeba do tego specjalnych zdolności, gdyż aplikacja krok po kroku wyjaśni nam jak uzyskać oczekiwany rezultat.

Panorama – chyba nie musimy nikomu przedstawiać trybu pozwalającego na „szersze” ujęcie? Obsługa tejże funkcji również nie powinna przysparzać nikomu problemu, gdyż cały proces ogranicza się do płynnego obrócenia aparatu.

IMG 20140417 093832s

Rozmycie Soczewkowe – tutaj mamy do czynienia z nowością, której zadaniem jest wyostrzenie centralnego obiektu zdjęcia oraz jednoczesne rozmycie tła. Owszem, nawet proste aplikacje do edycji zdjęć to potrafią, jednak efekt jaki uzyskamy dzięki aplikacji Aparatu jest nieporównywalnie ciekawszy.

Aparat i Film – ostatnie tryby to nic innego jak standardowy aparat oraz kamera. Niestety, nie zdecydowano się dodać nic ponad tryb siatki oraz HDR, który swoją drogą przynosi ciekawe rezultaty.

Screenshot 2014-04-17-09-49-49

Aby nie było zbyt kolorowo jest też gorsza wiadomość. Aplikacja jest dostępna w Google Play, lecz pobiorą ją jedynie osoby, których urządzenia pracują na Androidzie w wersji 4.4 KitKat. Jeśli jednak należycie do grona szczęśliwców gorąco zachęcamy was do wypróbowania nowego rozwiązania Google.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...