Nowa hybryda Della staje w szranki z Surfacem Microsoftu

Dell poszerzył ofertę swoich hybrydowych tabletów – głównych konkurentów dla Surface Pro 3 – o nowy energooszczędny produkt…

tablet-venue-11

Serie Venue Pro 11 7000 postanowiono poszerzyć o mode l, którego głównym układem obliczeniowym jest nowoczesny i względnie wydajny procesor Intel Core M (na pewno lepszy od Atom Z3770, znanego z poprzednich wersji tego tabletu). Jednostka obliczeniowa Core M w tym urządzeniu dostępna będzie w dwóch wersjach – Core M5Y10a z 2 GHz-owym zegarem oraz Core M5Y70 taktowanym z częstotliwością 2.6 GHz. Dodatkową zaletą tego układu jest to, że nie potrzebuje on aktywnego systemu chłodzenia, dzięki temu wszystkie urządzenia, które go wykorzystują, nie muszą posiadać wentylatorów. Poza procesorem najważniejszą częścią tego typu urządzeń jest pamięć RAM, w tym przypadku do wyboru mamy 4 bądź 8 GB DDR3 SDRAM o prędkości 1600 MHz. Jeżeli chodzi o dyski, producent daje nam dość szeroki wybór – w zależności od naszych upodobań zdecydować się możemy na 64, 128 bądź 256-gigabajtowego SSDka.

dlpro11m

Nowy Venue waży około 720 g, jego rozmiar jest porównywalny od kartki formatu A4 (279 × 176 mm), a grubości lekko przekracza centymetr (10.7 mm). Wyświetlacz tej hybrydy, tak jak w innych modelach z tej rodziny, ma 10.8 cala, rozdzielczość 1920 × 1080 pikseli oraz 10 punktowy multi-touch. Cechą wyróżniającą go wśród produktów serii 7000 jest dość duża maksymalna jasność osiągająca 400 nit-ów. Pro 11 połączyć można ze światem za pomocą portu USB 3.0, micro HDMI, sieci Wi-Fi oraz Bluetootha w wersji 4.0. Posiada on również takie standardy jak slot kart microSD oraz wejście na klasycznego minijacka. W tablecie tym znajdziemy także dwa aparaty – tylny o rozdzielczości 8 MP, dający możliwość robienia zdjęć o przyzwoitej jakości oraz przedni 2 MP, wystarczający do odbywania telekonferencji.

Tablet Venue Pro 11 7000 w podstawowej wersji można zakupić za 699 USD, cena ta oczywiście rośnie wraz z wyborem lepszych podzespołów. Ogólnie rzecz biorąc, kwota ta, choć wysoka jak na takie urządzenie, wydaje się rozsądna biorąc pod uwagę fakt, że otrzymujemy za nią hybrydowy tablet spokojnie mogący zastąpić, dzięki swoim osiągom, standardowego laptopa.

Źródło: laptopmag

Dodaj komentarz

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...