Nowe wiadomości na temat nowej Lumii 1020

Za dwa dni odbędzie się konferencja Nokii, na której zostanie zaprezentowane nowe urządzenie z rodziny Lumia, oznaczone numerem 1020.  Sieć pęka od przecieków na ten temat, my postanowiliśmy podsumowywać te najbardziej prawdopodobne.

nokialumia750x300

Wygląd – Smartfon ma być łudząco podobny do L920, lecz odróżniać go będzie ogromny moduł aparatu umieszczony na „plecach” słuchawki. Ta ma zostać wykonana z poliwęglanu, niestety nie pokuszono się o zastosowanie wysokiej jakości aluminiowej obudowy, co może ostudzić nieco zapał potencjalnych nabywców. Podobnie jak w przypadku innych produktów Nokii i tutaj będziemy mieli do wyboru wiele wersji kolorystycznych.

Ekran – Prawdopodobnie będzie to 4.5 calowy Amoled z rozdzielczością 1280 x 768. Dodatkowo zostanie zastosowana technologia PureMotion, co znacząco poprawi widoczność w słońcu oraz odwzorowanie barw.

Lumia-1020-EOS

Pamięć – W urządzenie zostaną wbudowane 2 GB pamięci RAM, co jest nowością w porównaniu z wcześniejszymi smartfonami z rodziny Lumia. Swoje dane użytkownik będzie mógł umieścić na 32 GB pamięci Flash, niestety nie wiadomo ile tak naprawdę zajmie sam system.

System – Jest niemal pewne, że w nowej Lumii zostanie preinstalowany Windows Phone 8 z aktualizacją Amber. Ta zostanie wydana tylko dla smartfonów Fińskiego producenta i będzie mogła poszczycić się obecnością wielu autorskich aplikacji, głównie do obsługi aparatu.

Aparat –  41 megapikseli z optyką Carl Zeiss (przesłona f/2,2) robi wrażenie. Oczywiście zostanie także dodana optyczna stabilizacja obrazu (OIS), poprawiająca jakość zdjęć przy kiepskim oświetleniu (przy długim czasie naświetlania). Taka konfiguracja sprzętowa z pewnością będzie nie lada gratką dla wielbicieli smartfonowej fotografii.

Podsumowując – naprawdę jest na co czekać. Oficjalne informacje podane na konferencji Nokii pojawią się u nas, lecz jeśli jesteście wyjątkowo niecierpliwi, to zapraszamy do odwiedzenia adresu http://conversations.nokia.com/ i oglądania wydarzenia na żywo.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...