Ranking sprzedaży smartfonów

Dwóch gigantów – Samsung i Apple – dominujących nad całą resztą i mordercza walka o „odpadki”. Tak się prezentuje zażarta walka o niemal każdego klienta na rynku smartfonów.

Smartfony to obecnie jeden z najważniejszych i najbardziej dochodowych sektorów w branży technologicznej. Jest on jeszcze na tyle świeży, że dynamika zmian jest tutaj ogromna, wielkie sukcesy są przeplatane katastrofalnymi porażkami, wreszcie to właśnie ta „działka” jest jednym z obecnych głównych filarów dwóch firm, które w rankingu od dłuższego czasu są bezsprzecznie na prowadzeniu, pozostawiając daleko w tyle konkurencję – mowa oczywiście o Samsungu i Apple. Także (a może raczej: zwłaszcza) pomiędzy nimi rozgrywka jest bezlitosna. Pomimo iż Apple w ostatnich miesiącach głośno trąbiło o paru swoich sukcesach, to jego śmiertelny wróg odskoczył mu na odległość kilku procent (szczegóły w grafice poniżej, wyniki prezentują dane porównawcze za I kwartał 2015 r. i ostatni 2014 r.).

Zajmujące kolejne lokaty Lenovo (liczone razem z Motorolą) i Huawei nie mogą się nawet z nimi równać, na dodatek obydwie straciły poważnie na swym udziale w sprzedaży. O jedną trzecią w dół tabeli poleciało TCL/Alcatel, pojawiło się na ostatnim miejscu nieobecne dotąd w top 10 Vivo. Warto wspomnieć o dwóch gigantach, którzy – pomimo ogromnych nakładów finansowych i świetnych podobno specjalistów – w ogóle nie dali rady konkurencji i zostali przez nią zwyczajnie wykoszeni. Mowa o Microsofcie i Sony (skądinąd świetnie radzących sobie na innych płaszczyznach). Odpowiednie działy tych firm od dłuższego czasu odnotowują w związku ze smartfonami ogromne straty finansowe i zdaje się, że nie mają kompletnie pomysłu na wyjście z tej, w sumie ośmieszającej je, sytuacji. Zwróćcie uwagę na jeszcze jedną rzecz – ilość chińskich firm w tym zestawieniu. Prawdopodobnie ich udział w rynku będzie jeszcze systematycznie rósł, zainteresowanie ich produktami jest naprawdę duże, wskazuje to na ich ogromny potencjał i jeśli miałbym obstawiać to całkiem możliwe, że za jakiś rok, dwa właśnie one będą na czele tego typu zestawień.

Źródło: phonearena.com

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...