gmail-5-0-multi-service-780

Nowy Gmail z obsługą Outlooka, Yahoo oraz innych kont pocztowych

Google wraz z Androidem Lollipop wprowadza do swojego ekosystemu nowe wersje najpopularniejszych aplikacji. Jedną z nich jest klient pocztowy Gmail, który doczekał się odświeżenia designu oraz dodania jakże istotnej funkcji obsługi wielu kont.

gmail-5-0-multi-service-780

Interfejs nowego Gmaila zostanie upodobniony do tego znanego z aplikacji społecznościowej giganta – Google Plus, a co za tym idzie zobaczymy tutaj wzorcowy przykład „Material Desing”. Płynne animacje, ciekawy sposób przechodzenia pomiędzy kontami… właśnie konta, a konkretnie obsługą nawet kilku profili niezależnych od Google dostawców tj. Yahoo czy Outlook jest tym, czego brakowało tytułowej aplikacji.

Dotychczas chcąc korzystać z innych providerów pocztowych, należało używać do tego celu aplikacji „Poczta” lub innego klienta mailowego. Było to kłopotliwe i niezbyt wygodne, dlatego fakt wprowadzenia obsługi zewnętrznych kont do Gmail oceniam bardzo pozytywnie.

Niestety, innych zmian na chwilę obecną brak. Nie doczekamy się tutaj nowych funkcji. Mimo wszystko – za upgrade designu oraz wspomnianą opcję dotyczącą profilów projektantom należą się brawa.

Jeśli chcecie zobaczyć jak prezentuje się nowy Gmail, zapraszamy od zapoznania się z poniższym wideo:

Źródło: PocketNow, DroidLife.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...